Kaybolan köpek konusunda kötü hissetme

Spora giderken yolda köpek gördüm. Dağlık alan, avcılık falan yapiliyor. Ufak Avcı köpeği. Hayvan ama baya kullanilan yolda. Kenara cektim baktım ama hayvan korkak. Havlayip duruyor, 1 metreden fazla yaklasmiyor kaçıyor. Yakalamak imkansiz.

Fotosunu cektim, belediyeyi aradim facebookta paylastilar, ilcenin grubunda da paylastim, hayvan kayip grubunda da paylastilar ama bunlara yolladiktan iki saat sonra falan.

Hayvani da alamıyorum arabaya falan, kaçıyor sürekli. Isiradabilir korkudan.

En sonunda sahibini bulduk ama söylediğim yerde bulamadılar. Ne olduysa artık.

Şimdi kötü hissediyorum, keşke alsaydim diye ama kaçıp durdu. Benden başka da yolda duran olmadi resmen, herkes geçip gitti.
Bu akşam da soğuk, rüzgarlı. Hayvan su falan bulur Allahtan ama kendi köpeğimi düşünüp üzülüyorum. Hayır sahibi bile koymamisti kayip gruplarina, ben daha çok üzülüyorum gibi.
Sanki hata yapmışım gibi geliyor :/ şu an gece cikip hayvana bakasim geliyor.

elinizden geleni yapmışsınız bir çok insan bu kadar bile çabalamazdı. Sahibi o bölgede arayarak illaki bulacaktır bence.

  • alaimisema  (24.10.23 09:12:13)