[]

işsizlikle mücadele

Çok motivasyonsuzum son zamanlarda. Mayıs ayında işimden ayrıldım. Biraz dinlenmeyi planlarken babama kanser teşhisi kondu ve sürecim onu iyileşmek üzerine geçti. Ameliyat, tedavi vs her şeyi çok şükür hallettik ama sonrasında İstanbul'da neresi ile görüştüysem olumlu dönüş alamıyorum. Türkiye'nin büyük holdinglerinden birinden ayrıldım. Eğitim ve background kısmı kötü değil. Motivasyonel ve maddi olarak çöküşte gibi hissediyorum kendimi. Yakın çevreme çaktırmamaya çalışmaktan da yoruldım sanırım bu durumları. Paraya ihtiyacım olduğunu, sürekli red almanın beni yıprattığını, kendime dair bir hayalkırıklığı ile down olmaya başladığımı.
 
Bir seviye düşük yerlere başvurun. Meslek, pozisyon yazmadığınız için başka yorum yapamıyorum.


  • dissendium  (23.10.23 16:24:19) 
öncelikle geçmiş olsun, zor süreçlerden geçmişsin ve geçiyorsun.
olumlu dönüş alamama durumu daha başvuru aşamasındaysa evet bir tık düşük yerlere başvurabilirsin tekrar iş hayatına girmiş olmak için.
eğer mülakatlardan sonra olumlu geri dönüş alamamaktan bahsediyorsak, durum mülakattaki enerjinle alakalı olabilir gibi geldi bana. şu an üzerindeki olumsuz havayı mülakatlara yansıtmış olabilir misin? işe alımlarda çok durgun, yorgun görünen adaylara sıcak bakmazlar diye düşünüyorum. gelecek mülakatlarında yalandan da olsa daha enerjik bir görüntü vermeye çalışabilirsin.
  • hrskrs  (24.10.23 11:38:55) 
Cevaplar için teşekkür ederim. Birkaç cümle bile çok iyi geldi. Hep son dakika olmuyor işler, short list'e kaldığım söyleniyor ama sonrasında ne oluyorsa olumlu olumsız dönen kimse yok. Sorduğumda cevap veren kimse yok bu kadar yok sayılmak da üzüyor açıkçası.


  • gergedan  (26.10.23 14:49:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.