Zeytinyağı, limon, sirke ve nar ekşisini dökmeden ofise getirmek

ofise götüreceğim salataya zeytinyağı, limon, sirke ve nar ekşisi koymak istiyorum. bunların hepsini yanımda getirmeden salataya dökeceğim kadarını nasıl getirebilirim? yani çantada dökülmemesi lazım. bir şişeye hepsini döküp götürmeyi düşündüm ki pek küçük bir şişe yok elimde bu var. başka bir öneriniz varsa çok makbule geçer. yani hepsinin tek kullanımlık olanlarından almak bir çözüm olabilir de yaramaz şu an bana.

encrypted-tbn0.gstatic.com

Şu boy bir cam kavanoz, kapağını kapayınca sızdırmaz fakat güvenlik olsun diye bunu bir naylon poşete koyup ağzını bağla, zaten çantanda/beslenme çantanda bir yere dik olarak sıkıştırırsın

40cc ya da 67cc kavanoz diye arat

www.sokmarket.com.tr
şok markette küçük kavanozda satılan zeytin ezmesi var, diğer marketlerde de vardır, içini başka bir kaba alıp, kavanozunu kullanabilirsin
  • freebird5406_2  (22.10.23 22:17:42 ~ 23.10.23 02:03:40)
Özel salata kapları satiliyor; sosları koymak için ayrı bolmeleri oluyor, onlara bakabilirsiniz.

Salata malzemelerini cam kaba doldurup sosu malzemelerden önce dibine koyabilirsiniz. Bu durumda yemeden önce iyice çalkalamaniz gerekiyor ve kıvırcık vs gibi yeşillikleri daha üstlere koymanız gerekiyor. Nohut vs koyuyorsaniz sosun hemen üstüne onları koyabilirsiniz.

Ya da yukarıdaki öneri gibi küçük kavanoz alabilirsiniz.
  • fraise  (22.10.23 23:10:25)
evde kücük recel ya da sos kavanozu yok mu? içine kullanacagınız kadarını karistirip buzdolabi poseti icine koyarsaniz hem akmaz hem de kolayca tasimis olursunuz. kavanoz yoksa cay bardagina koyup uzerini bir kac kat strec filmle sarip cyaninizda goturebilirsiniz. en son yine buzdolabi posetine koyun dokulmemesi garanti.

  • exlibris  (22.10.23 23:20:54 ~ 23:22:07)