Ielts hk basit bi soru

Bi yere başvuracam 7.0 ielts istiyor ama general or academic demişler. Daha önce academic girmiştim general daha kolay diye general’a gireceğim de booking yapınca general training çıkıyor. İkisi aynı şey değil mi? Attaya gelmeyelim. Bir de general vs academic speaking farkı ne acaba? Sorular az çok benzer ama puanlandırma da mı fark var?

generalda bir başkente seyahatle ilgili soru sorarken academicte uzay yolculuklarıyla ilgili son gelişmeleri soruyorlardı diye hatırlıyorum örnek vermek gerekşirse. konular farklı

  • biseysorucam  (20.10.23 21:44:51)
academic daha teknik, grafik yorumlama, veri uzerinden analiz vb seyler yapmaniz istenebiliyor speaking ve writing'te. general daha basit, biseylerin kullanma klavuzu, yol tarifi, spor salonunun kurallari gibi seyler uzerine odaklaniyor sorular daha fazla. puanlandirmada cok fark olmasa gerek, ikisi de akiliciga bakiyor ama academic olanda dusuncelerinizi akademik bir dille ifade etmek daha cok puan kazandiriyor olabilir (anket sonuclarini yorumlarken "x% of survey responders showed and increased tendency in anger management" -vs- "some people were more upset according to surveys" demek gibi dusunun)

  • taurina  (20.10.23 23:52:12)
Dostum ikisinin sadece writing'in bir kismi, bir de reading farkli. Yani sinavin yuzde 70'i ayni. En fazla yarim puan oynar.

  • baldur2  (21.10.23 05:04:20)
Aslında ilk sorum, general ile “general training” aynı mı idi eksik yazmışım :) idp’de vs general training yazıyor booking yaparken de general dediğimiz bu heralde dimi

  • avatar is back  (21.10.23 12:56:24)
evet kanka.

  • baldur2  (21.10.23 15:08:11)
General daha kolay. Uzun zaman once girdim akademik olanina. Adini hatirlayamadigim bir kral'in oturdugu sandalyenin yapildigi agacin tahtasindaki seluloz orani ile tahtanin sertligi arasindaki korelasyon ile ilgili bir sorular vardi. Bizim zamanimizda boyleydi sorular.

  • thetruenorthstrongandfree  (21.10.23 16:52:28)