[]

Telefonun Orijinalliği ve İthalatçı Garantisi

Şu ilanda piyasa fiyatının çok altında Xiaomi Redmi Note 12 Pro satılıyor:
www.letgo.com

İlan sahibine sordum, şöyle cevap verdi:
"Telefon ayarlarından bakabilirsiniz
Global yazar
sertifika ayarlarından da europa yazar"

Doğru mudur?

Ek soru:

İthalatçı Garantisi Önemli Bir Risk mi? (Xiaomi Telefon)

Xiaomi Redmi Note 12 Pro almayı düşünüyorum. İthalatçı garantili olanları yaklaşık %20 daha ucuz.

Bu riski almaya değer mi?

 
imei kayıtsız ve garantisiz telefondur. Sarı sitede'de bu fiyatlards.


  • 1917  (18.10.23 19:47:21) 
Orjinal olmalı ama imei kayıtsızdır. Sonradan telefoncuda yaptırırsınız kaydı (belki de yapılmıştır sormanız lazım) Ucuzluğunun sebebini orijinal-taklit kıyaslaması olarak değil de garanti ve faturasının olmaması olarak anlamak lazım böyle ürünlerde.

Ayarlardan telefon hakkında menüsünde miui sürüm karşısında ....global yazar genelde.

Bazısı Xiaomi telefonlar Hint malı olabilir. Siz made in china olanına bakın diyeceğim ama çin malı ile karıştırmayın yazmış.
Her ürün için geçerli diyemeyiz ama, çin malı dayanıksız olur.. sözleri biraz eskilerde kaldı ki ünlü teknoloji şirketlerinin malları Çin'de üretiliyor .
  • diyecevaplandı  (18.10.23 20:04:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.