Kullanilmayan arabaya kasko yaptirmak

Arkadaslar ben yurtdisindayim ve muhtemelen yaz tatiline kadar da donmem. Garajda tam bir yil once sifir olarak aldigim bir aracim mevcut ve kaskosu 2 gun sonra bitiyor.

Kasko yaptirmiym diyorum, ne gibi bir eksi yonu olabilir bu durumunun? sigortayi mecburen yaptiricam.

kaskoyu yaptırın, hem indirim oranınız artar hem gözünüz arkada kalmaz.
araçta risk sadece kaza değil durduk yerde bir çok şey olabilir.

asıl eğer aracı kullanmıyorsanız trafik çekme belgesi ile trafik sigortası muyane v.s. den kurtulabilirsiniz.
  • nuisance  (18.10.23 08:36:24)
Endişe vermek istemem ancak kapalı garajlarda fare tehlikesi de vardır, özellikle etrafta kedi yoksa .

Elektrik tesisatına kadar kemirebilirler. Kasko düşünürseniz mutlaka kemirgen konusunu kapsayacak şekilde yaptırın.
  • Rao  (18.10.23 09:21:17)
Bazı klozları çıkararak yaptırmayı tercih edebilirsiniz, mesela yedek aracı çıkartın, imm'yi düşürün, tercihen yetkili servis klozunu da çıkartabilirsiniz ama kesinlikle yaptırın derim, su basar yangın çıkar bişi olur üzülürsünüz.

  • atom karincanin torunu  (18.10.23 09:42:38)
Ben olsam yaptırırım.burası türkiye her şey olabilir.

  • mikahakkinen  (18.10.23 10:19:04)
mutlaka yaptırın, doğal afet olur, hırsızlık olur güvenceniz olur.

  • inheritance  (18.10.23 10:31:09)
Bence yaptırmayın. normal sigorta yaptırın.

Dikkat ederseniz korkularımız fareden doğal afete kadar oldukça çok bu da bizi her daim para harcamaya yöneltiyor.
  • diyecevaplandı  (18.10.23 11:51:02)
Artik yurt disinda mi yasayacaksiniz yoksa gecici olarak mi yurt disindasiniz? Yurt disinda yasama senaryosunda ben de ayni durumda kaskomu yeniletmedim.

  • turkuaz  (18.10.23 12:02:09)
bazı kloz/teminatları çıkartın-eksiltin +1
Mesela, ihtiyari mali mesuliyeti dibe çektirin.
Yedek araba, bilmem nerdeki yetkili servis vb gibi kriterleri dibe çekmeyi düşünün...
Ama, yaptırın
  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (18.10.23 12:18:56)
keske dememek icin yaptir kafan rahat olsun. bu yanilgiya bir kere dustum az daha kaskoyu yenilemeyecektim pandemide. yenilemeden bir ay sonra arac calindi. kaskodan parasini aldim, kafam rahat. yaptirmasaydim babayi alirdim.

  • tahtakafa  (18.10.23 14:48:40)
araba calınsa ne olacak para pufff

  • sizofren06  (18.10.23 15:04:43)