Yapismama özelligini kaybetmeyen tava yok mu?

Evde bi kac degisik tür tava vardi hepsi yapismama ozelligini kaybetti. Ne yaparsam yapayim yapismayacak tava marka modeli oneriniz var mi

Kaliteli granitleri denediniz mi?

  • turuncu tonlarda  (17.10.23 09:30:54)
Tefal ingenio 6x serisinden herkes çok memnun (daha makul fiyatlısı 3x, sayı azaldıkça kaplama dayanıklılığı da azalıyor). Ama ne aldığınızdan bağımsız olarak "ne yaparsam yapayım" yok, azıcık özenli davranıp iyi bakmak gerekiyor tava-tencerelere.

  • kobuzchu kiz  (17.10.23 10:10:08)
@turuncu tonlarda
@kobuzchu kiz

Tesekkur ederim arastiricam hepsini
  • Zetnikov  (17.10.23 10:48:53)
Bende tefal ingenio 6x in seti var. Haftada 3 kullandığım büyük tavası mefta oldu 1 sene içinde.
Asla metal bir ürün değmedi. Zaten çizik hiç yok.
Asla 55 derecenin üzerinde yıkanmadı. Çünkü ben tavalar uzun ömürlü olsun diye hep bardak programında çalıştırırım. 55 derece - 45 dklık program.
Çok kimyasal almamak için deterjanın böyle ultra güçlü olanını değil normal güçlü olanını kullanırım falan.

Ama 1 senede gitti. Benim o yüzden teflon olan bir şeye hiç güvenim kalmadı. Bundan sonra granit deneyeceğim.
  • zimbirik  (17.10.23 14:03:42)
Taç granit tavayı kullanıyorum bir senedir, sorun yaşamadım.

  • black holes in the sky  (17.10.23 14:12:46)
"granit tava" diye bir şey yok.

"granit"; düz tavaya farklı boyalar püşkürtülmesi ile elde edilen desene verilen isim.

teflon bir kaplamadır; kaplama kalitesi ve kullanımınıza bağlı olarak er ya da geç mutlaka yıpranır.

endüstriyel tavalarda özelliği kaybolan tavalar üreticiye gönderilir, üretici eski kaplamayı söker, tekrar teflon kaplar.

küçük ölçekli kaplama yapan yerler de var ama değer mi bakmak gerek. misal tost makinemizin teflon plakalarını kaplatmak istedim; kaplama için verdikleri fiyat, sıfır plaka ile aynı fiyattı.
  • late viper  (17.10.23 21:21:50 ~ 21:26:36)