tören günlerinde anıtkabir

Merhaba,
10 kasımda anıtkabir tahmin ediyorum ki çok kalabalık olacak saat 9 gibi, çok seneler önce gittiğimden hatrlamıyorum otoparktan(o gün yer olmazsanırım) anıtkabire çıkmak baya uzun bir yoldu sanırım, yürüyerek ne kadar sürüyor yol, ve sonra tabiki mozeleye girip naaşı ziyaret etmek mümkün olur mu o kalabalıkta?

yoksa aynı gün daha geç öğleden sonra gitmek mi daha mantıklıdır, veya komple cuma gününü iptal edip cumartesi gitmek mantıklıdır.

gönül isterki törende bulunalım ama malesef ki çok yürüyemeyen ve çok ayakta duramayan anne söz konusu

ben 2 sene önce falan 10 kasımda anıtkabire gitme eyleminde bulundum. yolu çooook geniş açıdan kapatmışlardı araçlara. en az 2 saat anıtkabir yolunda sıradaydık, sonra en az 3 saat falan da mozoleyi görmek için bekledik anıtkabirde. tam 1 günümüzü aldı gitmesi gelmesi. sadece mozoleyi görüp çıkabildik (2dk). içeriyi gezebilmek mümkün değildi o kadar bekledikten sonra. bayılanlar, tansiyonu düşenler mi dersin. maneviyatı çok güzel ama 10 kasım çok zor :D

yani siz siz olun bunlara hazırlıklı değilseniz gitmeyin :)
  • chanandler bong  (16.10.23 11:35:00)
yaya girişinde korkunç bir sıra oluyor. 1 saatlik aktivite 5-6 saate çıkıyor. son yıllarda özel günlerde anıtkabir gece yarısına kadar açık oluyor o yüzden anneyi yormamak için akşam gidilebilir.

  • theseachange  (16.10.23 12:32:28)