Kıyafet üretiminde beden yoğunluk tercihi?

ben kendi markamı oluşturmayı düşünüyorum. Üretim sırasında M L gibi bedenleri daha çok üretmem gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda bir istatistik var mı ?

Hangi bedenlerin % kaç yoğunlukta satıldığını gösteren bir veri?

Hedef kitlenize, markanın ne olduğuna göre değişir. Örneğin zara, mango vs gibi markalarda xs,s,34,36 beden falan önce tükeniyor genel olarak bence. Kendime ne zaman aaa bu gğzel iş indirimli de diye bi kıyafet baksam bakıyorum 40-42 falan kalmış oluyor genelde

  • yazdonumu  (07.10.23 15:31:21)
kiyafette önemli dar bir elbise, crop vs büyük beden cok satmaz, zayif gösterenlerin büyük bedenini daha cok yaparsin.

  • durgunfoton  (07.10.23 16:41:51)
Markaya, hedef kitleye, ürüne göre değişir. Bu sektörde biri olarak benim genel gördüğüm S-M-L-XL arasından M ve L daha fazla gider. 2ye 1 gibi düşünebilirsin.

  • PoscheN  (07.10.23 20:07:42)
M>S>L>XL tshirt sweat
31>30>32>29 kot
42.5>43>42>41.5
  • Unde bach canim  (07.10.23 20:30:37)