Bu böcek nedir? Hamam böceği mi çekirge mi?

2 gün önce salon camından olsa gerek film izlerken 3 tane böcek daldı odaya.

Ben zaten izlerken de camın o taraftan böyle parkeye veya duvara hafif kütleli bisey çarpma sesi duymustum ama çok takmamıştım.

Sonra önümüzden yan duvara uçup kafa atınca irkildik.

Birden 3 tane daha gördük deli gibi uçuyorlar bir yerlere kafa atıyorlar. Sersem gibiler ama yerde de yürüdüğü oluyordu.

Ben önce uçunca siyah kocaman arılar oluyor ya öyle bisey sandım.

Sonra biraz yaklaşınca uçan hamam böceğine benzettim. Apar topar salonu terk ettik alın sizin olsun oda diyerek. Alttan da böcek ilacı sıktım gittik uyuduk.

2 gündür salona girmiyorduk dün akşam çalışma odamda oyun oynarken bacağıma bişey tutundu.

Oyun da online, eğilip bakamadim sinek herhalde dedim, ama bacagimi sallayinca yere de bişey düştü.

Ulan dedim yoksa?? Bakmaya da korkuyorum shdjg egildim bi baktim onlar.

Pesinden de karidorda benim odaya doğru 2 tane geliyor.

Ama baya sersemler büyük ihtimalle kapinin altindan çıktılarsa biraz ilaç bulaştı vücutlarına ve hafif tesir etti.

Neyse bu sefer aldım ilacı bir güzel yedirdim.

Baya zor öldüler. Aksam yatarken hala kiprasiyorlardi ama sabah komple gitmisler.

Şimdi soruma gelirsek, bacaklarına bakarsak cegirgeye benziyorlar.
Üstten hamam böceğine benziyorlar.
Çegirge ise çekirgeler yürüyebilir mi?
Veya biz 7. kattayiz bunlar içeriye nasil girdi ailecek?

ibb.co

Uçan hamamböceği vardır. Ekşide başlığı bile vardı. İskenderunda sahilde yürürken şap diye adamın yüzüne yapışırdı. Pantolonu ayakkabıyı içini kontrol etmeden giyemezdik. Apartmanda kat seçmeden açık camdan kapıdan dalabiliyorlardı. Ama en azından renk olarak farklıydılar. Uçma, yürüme, lavabo giderinden çıkmaya çalışma becerileri vardı.

Senin bu fotoğraftakiler baş şekilleri doğu hamam böceğine benziyor. Renkleri de. Ama onlar uçabiliyorlar mı bilmiyorum.
  • Mirket  (06.10.23 12:48:24)
Cırcır böceğinin tıpkısının aynısının kendisi.

  • diyecevaplandı  (06.10.23 13:27:46)
500 yıllık hamam böceği ayaklarından belli.
www.google.com

  • jamswety  (06.10.23 14:17:05)
@jamswety, ama çegirge gibi zıplıyor o nasıl oluyor?

hadi uçan hamam böceği gördüm o tamam da zıplayan görmemiştim.

bu arada bunlar hemen yumurtlamışlar mıdır bir yere?

banyo duvarında elimi kurularken kurşun kalem ucu kadar bir böcek yürürken gördüm, yakından bakınca bunların küçüğü gibiydi. Öldürdüm attım. Nereden geldi, bunlarla mı ilgili bilmiyorum.

Tekrar görürsek evi bi ilaçlatalım en iyisi. Bir kaç gün evi boş bırakabiliriz.

Ama yine de o ilaçlar eşyalara falan sinince insan sağlığını etkiler mi bilmiyorum.
  • ananiyimioguz  (06.10.23 14:25:31 ~ 14:28:35)
Kesinlikle cırcır böceği.
Yanlışlıkla eve girmişler.
Evde yaşamalarına imkan yok.
  • parka  (06.10.23 21:47:50)