ulaşılamayan yerdeki küf kokusu nasıl giderilir?

Mutfak tezgahının altındaki dolapta yere yakın bir raf var ve arkası boş. Zamanında buraya su akmış ve küf oluşmuş sanırım. Çok sıcak bi iklimde yaşadığım için de sürekli koku yapıyor. Rafın yere bakan kısmında bi açıklık var ve oraya karbonat döktüm ama pek işe yaramadı gibi. Ulaşamadığım yerdeki küfü nasıl geçirebilirim veya etkisini azaltabilirim?

Sprey olarak uygulanabilir mi acaba? Küf giderici spreyler var, belki işe yarar.

  • kirk karaktere sigmayacak adam  (05.10.23 17:04:55)
Söylediğin yerdeki dolabın suntasının içine su işlemiş olmalı. Eğer öyleyse O parça değişmediği sürece hiçbir şey çözüm olmaz.

Bir de, hala oralara bir şekilde suyun nüfuz etmediğinden emin misin?
  • Mirket  (05.10.23 17:21:29)
mirket +1
Sıcak yerde suya maruziyet devam etmiyorsa kendiliğinden kurur gider. rafın o kısmı çok kıymetli değilse sökün, kırın, çıkarın koku kaynağını bizzat görün.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (05.10.23 20:36:34)
Şimdi hocam boş bi gününde n95 maske takıp o rafı söküyorsun hatta birine para ver o söksün sen soluma başkası solusun. Küf demek zehir demek. Günden güne günden güne güçten düşersin kafan çalışmamaya başlar. Neden olduğunu anlayamazsın bile. Orayı sökünce küfü yıkarsın kazırsın hep maskeli tabi. Anti küf boyalar var. Normal tavan boyasıyla boyasan da olur. Bunları hep başkaları yapsa en güzeli. Ama önce o rafı falan sök olayı gör. Kazı. Çamaşır suyuyla sil falan.

  • sifir  (05.10.23 22:16:51)