[]

İş yeri sigortası

İş yeri sigortası yaptırırken nelere dikkat etmek lazım . Emtea miktarı yüksek olsa bile poliçede bazı noktalarda şu kadara kadar limitle tazmin edilir yazıyor.

En doğru ve en iyi iş yeri sigortası nasıl yapılır


 
Demek ki muafiyet oranları var, dediğiniz maddeleri daha dikkatli incelemek lazım. Bu muafiyet oranları size uymuyorsa prim ödemesini arttırın ve muafiyetsiz ya da düşük muafiyetli poliçe seçin.

İş yeri sigortasında en dikkat etmeniz gereken şey ticari emtia ve bunun gerçek stokla olan alakası.

Diyelim ki iş yerinizde 1.000.000 TL değerinde ticari mal var, siz sigorta primi çok yüksek çıkmasın diye 500.000 dediniz. Bir hasar olana kadar sıkıntı olmaz aa hasar olduğunda eskper size yalan beyandan sıkıntı çıkarır.

Diğer bir nokta da resmi, muhasebe stoğu. Diyelim ki 1.000.000 TL mal var, sigortaya da 1.000.000 dediniz ve poliçe buna göre yapıldı. Ama resmi stoğunuz buna uygun değil ise yine sıkıntı yaşarsınız.

Muhasebecinizle görüşüp görünen resmi stok ile işyerindeki emtiayı mantıklı bir oranda sigortalatın.
  • John Bloor  (04.10.23 11:15:07) 
www.unionib.com.tr


  • erty_ksk  (05.10.23 23:00:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.