[]

çocuklarda diş sorunu

4,5 yaşındaki oğlumun yapısal sebeplerle mi bilmiyorum son 6 ayda sol azı dişi çürüdü dolgu yapıldı. yaklaşık 2 ay önce de sağ azı dişi çürüdü bunu dolguyla kurtaramayız çekilmesi gerektiğinden çekilerek sorunu bertaraf etmiştik. Şimdi azı dişi yanındaki dişte ağrı var ama son diş çekilmesinde canı hayli yandığından dişçiye ağzını bile açmıyor. Eczaneden dişiniol aldık rahatlatabilir miyiz diye korku sebepli kullanmıyor. Ama geceleri ar ara ağrı geliyor. bu sorundan nasıl kurtulabilirz? genel anestesi ile mi çözebiliriz bazı yerlerde hipnoz gördüm ama güvenemedim. Nasıl bir yol izlenebilir?
 
Dişi çürüten mikroplar, onları barındıran da şeker. ağız hijyeni, temizliği iyi olmadığındandır. Tatlıyı ve temizliği kontrol altına alırsanız ömür boyu rahat eder. Ağız, çene yapısında bariz bir bozukluk yoksa yapısal veya genetik vs bir şey düşünmeyin.


  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (04.10.23 10:47:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.