galatasaray penaltı sorusu

arkadaşlar biliyorsunuz galatasaray maçında kerem aktürkoğlu penaltıyı paslaşarak kullandı, icardi'ye pas attı ve icardi golü kaçırdı.

peki şimdi ne oldu?

kerem penaltı mı kaçırdı?
icardi mi penaltı kaçırdı?
kerem penaltı, icardi gol mü kaçırdı?

gol olsaydı:
kerem'e penaltıyı gole çevirdi mi yazılacaktı?
icardi'ye penaltıyı gole çevirdi mi yazılacaktı?
kerem penaltıyı kaçırdı, icardi golü attı mı yazılacaktı?
kerem asist yaptı, icardi gol attı mı yazılacaktı?

yani varsayalım bu ihtimallerden birine bahis oynadık (öyle bir bahis var mı bilmiyorum ama var diyelim). bu pozisyona ne yazılıyor? mevcut durum ve gol olması durumlarında?

Penaltı aslında bir ceza vuruşu/serbest vuruştur, serbest vuruşu istediğin gibi kullanırsın, penaltıda fark ofsayta düşmemek için yana ya da öne atıp geriden birinin vurması gerekir. Bununla birlikte penaltı vuruşunu Kerem pas vererek kullandığı için penaltıyı Kerem kaçırmış oldu ama gol olsaydı Icardi'ye yazacaktı.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (28.09.23 14:01:52)
kerem penaltidan yararlanamadi diyecegiz, gol olsaydi kerem'e asist icardi'ye gol atti yazilacakti.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (28.09.23 14:03:00)
Benim bildiğim kadarıyla paslaşılarak kullanılan penaltı için istatistikler;
1) gol olsaydı: Kerem'e kaçan penaltı, Icardi'ye gol yazılcaktı. Ayrıca Kerem'e asist yazılmayacaktı.
2) gol olmasaydı (gerçekleşen) : Kerem'e kaçan penaltı, Icardi'ye bir isabetsiz şut yazıldı.
  • makarnavodka  (28.09.23 15:25:43)
yani gol olsaydı; "galatasaray penaltıdan gol atar" gibi bir bahis kazanmış olmayacaktı. çünkü atılan gol "penaltıdan atılan gol" olmamış olacaktı, normal dümdüz gol olacaktı. doğru mu?

  • kibritsuyu  (28.09.23 18:03:14)
Evet abi Kerem topa dokunduğunda penaltı gerçeklemiş oldu ve gol olmadı, top mesela kaleciden dönse ve Kerem ya da başkası dönen toptan gol atsa penaltı yine kaçmış olurdu, hepsi aynı yani.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (28.09.23 18:10:28)
"kerem vurdu, kaleciden sekti, icardi tekrar vurdu iskaladi" seklinde degerlendirmek lazim. yani kerem penaltı, icardi gol kacirmis oldu.

  • cooperr  (28.09.23 20:12:58)
Mevcut:
kerem penaltı kaçırdı.
icardi asisti gole çeviremedi.

Gol olsaydı:
kerem penaltıyı kaçırdı, asist yaptı ve icardi gol attı.
  • baldan kaymak  (29.09.23 13:19:34)