özellikle kadınlar için soruyorum, huylarınız annenize benziyor mu?

Yaşım ilerledikçe bazı huylarımı annemden birebir kopyaladığımı fark ediyorum. Hatta annemde kızdığım birkaç huy var, ben de aynı şeyi yapıyormuşum meğerse aynı durumda kalınca. son zamanlarda iyice net fark ediyorum.

Sizler de bunu gözlemlediniz mi?

30+ yaşlara gelince bunu fark ediyorsun, aynısı erkekler ve babaları için de geçerli.(Ben erkeğim bazı şeylerde bunu fark ediyorum, eşim de annesine benziyor bazı açılardan)

  • nhk ni youkosu  (24.09.23 22:25:22)
Annemin iyi, babamın kötü huylarını aldığımı düşünüyorum. Annemle aram iyi, babamla iyi değil.

  • personaa  (24.09.23 22:34:45)
annemden de babamdan da bazı kötü huylar almışım. özellikle anne değil. yaşadığınız şey normal, büyürken ebeveynlerimizden gördüğümüz muameleyi içselleştiriyoruz ve başkalarına öyle davranabiliyoruz. içgörünüz bunu farkedecek kadar kuvvetliyse muhtemelen düzeltebilecek adımları da atacaksınızdır zamanla. pskikonet yayınları şema terapi kitabı dikkatinizi çekerse bakmanızı öneririm.

  • Mossy  (24.09.23 23:07:35)
Dunyanin en cool, tasasiz, eglenceli, candan kadini. Umarim benzerim, su an alakam yok.

  • nic cage  (24.09.23 23:14:47)
Evet. Annem de annesinin sevmediği huylarını taşıyor. Önemli olan farkına varıp kontrol etmek.

  • ruhen hastayim ben  (24.09.23 23:34:53)
Yaşım ilerledikçe+7

  • abuzer  (25.09.23 06:20:56)
İyisiyle kötüsüyle annemi kopyasıyım. Bazı huylarının yanlışlarını görüp kendimde düzeltmeye çalışıyorum, o kadar.

  • SiyamkedisiZorro  (25.09.23 09:19:07)
Hayır, kendimden nefert ederdim herhalde.

  • Kahvedesu  (25.09.23 09:25:15)
34 yasindayim hicbir huyum benzemiyor sanirim.

  • instant crush  (25.09.23 11:22:23)
Geçenlerde evde kaybolan kedimi ararken "bir ses ver" diye seslendim, tam olarak o an dedim ki annem oluyorum galiba çünkü bir süre konuşmamışsak öyle der.

  • peki madem  (25.09.23 12:15:09)
Ev içi işleyişle ilgili kesinlikle annemin bir kopyasıyım. Onca iş ve okul derdinin arasında tek başıma yaşadığım halde kavanozlarca yazlık konserve ve marmelat işine girişmemin başka hiçbir izahı yok sanırım. Kendi kendime ev hissini annemleşerek veriyor olabilirim...

  • silverleaf  (25.09.23 12:20:38)
Benzeyen huylarım vardı, 30umdan sonra daha da arttı

  • gadlemler  (25.09.23 23:19:51)