Sosyal Medyadaki Şipşak Sokak Fotoğrafçılarının Sırrı Nedir?

Hani yolda gördüğü birinin şipşak fotolarını çeken kişiler var. İşte onların sırrı nedir?

Bir tane örnek vereyim: www.youtube.com

Bana sadece "çok iyi bir body ve ortama uygun bir lens"ten ibaret gibi geliyor. Yanılıyor muyum?

evet ve renk düzeltme müdahalesi

instagram.com

bu adam sony a7 gövde ve 85mm lens kullanıyor

senin paylaştığın semkav da canon r6 ve 70-200mm lens kullanıyormuş
  • freebird5406_2  (22.09.23 00:07:08 ~ 00:12:57)
Göz de var canım. Eline her makine alan, her ps yükleyen böyle işler çıkaramıyor.

  • playing star again  (22.09.23 10:37:51)
Ayrica cektigi kisiler model ve cekim kurgu.

  • halk  (22.09.23 10:48:12)
paylaştığı final fotoğraflara bakınca photoshopta baya bir zaman harcadığı belli. ama çoğunlukla bu tarz çalışanların hazır presentleri var.
bunun yanında alan derinliğini ve doğal bokeh etkisini yakalayabilmek için uzun odaklı tele objektif veya 85mm 105mm gibi sabit odaklı objektifler tercih etmiş.
ama bunları yakalayabilmesi için çok iyi bir body çok gerekli değil. yine giriş seviyesi bir makine ve tele lensle benzer kareler yakalanabilir.
  • my fault  (22.09.23 14:01:30)