Yeni SAhiplenen Kedi Aşı Takvimi Hk.

Merhaba,

Yeni kedi aşı takvimine aşına değilim ve yeni veterinerime pek güvenemiyorum. İnternette de net bir şey bulamadım, herkes başka bir şey söylemiş. Bilen biri beni aydınlatabilirse çok sevinirim. İlk iç dış parazit oldu, sonrasında Lösemi oldu, Karma 1 oldu, Karma 2 oldu, Kuduz oldu, iç dış parazit tekrarlandı, şimdi de Karma 3 ve 4 olması gerektiğini söyledi. Bu Karma 3 ve 4 cidden gerekli mi? Ve GEREKLİ İSE başka bir veterinerde aşıya devam etsem bu markadan vs. problem olur mu?

Halen mevcut ilk kedimize Karma 3 ve 4 yapılmamıştı o kafamı karıştırdı.

Teşekkürler.

karma 3 karma 4 diye bir şey yok. bundan sonra 2-3 ayda bir iç ve dış parazit aşıları tekrarlanacak. her yıl da karma ve kuduz aşıları tekrarlanacak.

karma aşının devamı da çifter çifter değil, artık her yıl 1 tane.
  • kibritsuyu  (21.09.23 13:45:02)
sizin bahsettiğiniz karma 2 den 1 sene sonra karma 3 yapılacak. yani ilk yapılan aşılardan sonra senelik olarak karma ve kuduz oluyor
ben lösemi yaptırmadım kedim dışarı çıkmıyor ayrıca lösemi çok ağır bir aşı.
parazit ise iç ve dış olarak yazın 2 ayda kışın 3 ayda bir yaptıracaksınız

kibritte aynı şeyi demiş görmemişim ki koskoca cevabı
  • eja  (21.09.23 15:26:55 ~ 15:29:42)
Teşekkürler. Karma 3 ve 4 için onar gün arayla randevu verdi, o şaşırttı beni. Sağ olun tekrardan, boş yere aşı yaptıracaktım yoksa.

  • koskoca kirpi  (21.09.23 15:47:35)
değiştirin o veti ve mümkünse ilinizin veterinerler odasına şkayet edin, cimer bile olur.
karma zaten ağır bir aşı ne gerekçe ile 2. sene 2 aşı daha yapacakmış

  • eja  (21.09.23 16:28:54)