çocuk için gitar

5. sınıfa giden yeğenimin müzik dersinde kullanması için öğretmeni şu özelliklerde bir gitar istemiş. bütçeyi yormayacak ne tür gitarlar önerebilirsiniz? bir de yeğenim yaşıtlarına göre bir tık daha kısa ve zayıf. bu durumda mutlaka gidip deneyerek alması daha mı iyi olur?

- 4/4 tam boy klasik gitar
- sap ayar demiri olan model
- gül klavyeli model

müzik dersinde her öğrenciye gitar aldırıyorlarsa ilginç. Fakat ben de o yaşlarda başlamıştım ve çok severek devam ettim. Aile enstrümana yönlendirecekse gerçekten böyle bi gitar almak lazım, kötüleri çok kötü oluyor.

Model öneremem fakat çok kötü olmayan iş gören giriş gitarları 70-100 dolar civarında olur, kaç TL yapıyor hesaplayıp ona göre beklentinizi şekillendirin derim.

Valencia'nın modelleri iyiydi bi ara, Yamaha'nın giriş modelleri de iyidir ama onlar kaç para oldu bakmaya korkuyorum.
  • nhk ni youkosu  (20.09.23 23:09:32 ~ 23:10:39)
Klasik gitar ve Truss Rod (Sap ayar demiri) kolay gelsin diyorum.

Nasıl bir modelde çıkacak acaba. Truss Rod genelde akustik (ve elektrik) gitarlarda görmeye alıştığımız bir şey. Klasikte genellikle olan bir şey değil. Genellikleyi geçtim hayatımda görmedim öyle bir şey. (Klasik çalıcısı değilim)

Ya inanılmaz spesifik bir şey istiyor hoca ya da biraz kafası mı karışmış acaba?

Bence truss rod boşverip makul bi gitar alacaksınız.

Yamaha C serisi çok düzgün öğrenci modelleriydi ama yamaha fiyat olarak türkiyeye gelirken saçma katlanarak geliyor. Dore satar yamahayı.

Lag gariban dostu düzgün gitarı makul fiyata veren bi firmaydı. Zuhal müzik distribütörü.

Ama tabi bunlar markalı gerçek enstrumanlar fiyatları makul desem de yine ucuz diyemeyiz. Bi de noname bin tane ucuz klasik gitar olacak kimisi gerçek enstruman gibi kimisi hiç değil zor iş.
  • hedep  (20.09.23 23:24:14 ~ 23:27:52)