512gb sd karta image dosyası atınca kartın kapasitesinin 128gb'a düşmesi ??

arkadaşlar elimde 512gb sd kart ve 128gb sd kart var.
ben 128gb olanının imajını aldım ve 512gb sd kart olanına yerleştirdim.
fakat bilgisayarımdan doldurmuş oldugum 512gb karta baktıgımda kapasitesi 128e düşmüş. nasıl olmuşsa imajla birlikte kapasitemde aynı olmuş

sd card formatter programıyla eskı haline getirdim. fakat bu 128lik imajı atınca sd kartta 128 e dönüyor halen. neyi eksik yapıyorum acaba.

  • Zetnikov  (20.09.23 22:12:38)
@tnz
teşekkürler hocam deniyecegim söyledigin şeyi.

şimdilik kendimce birşey deniyorum. imaj dosyasına girdim tüm dosyaları seçtim extract dedim kopyala yapıstır yapıyor galiba. bakalım çalışacakmı.
  • Zetnikov  (20.09.23 22:30:13)
hocam iso'yu rufus'la iso yansısı modunda yazdırınca problem oluyor mu? muhtemelen disk yansısı (dd) modunda yazdırıyorsunuz, ben de flash bellekte benzer bir tecrübe yaşamıştım etcher'la. rufus sayesinde düzeltmiştim. iso yansısı modu muhtemelen iso içindeki dosyaları kopyalamakla aynı şey. buna ilaveten birkaç işlem daha yapıyor galiba önyüklemeyle ilgili.

  • kesmekes laleler  (21.09.23 00:41:35 ~ 00:46:20)
Arkadaslar sd card formatter programiyla formatladim sd kartim 512 ye döndü

Sonra power iso programiyla actigim imajin dosyasına girdim tüm dosyaları seçtim sag tik extract dedim dosyalari birebir usb icine atti suan calisiyor ayrica kartimda 512 gozukuyor orjinaldeki gibi
  • Zetnikov  (21.09.23 12:41:01)