[]

felsefe yüksek lisans tezi yazıyoruz

merhaba, felsefe yüksek lisans tezi yazıyorum ama kararsız kaldım. Rawls'ın adalet teorisine başladım ama ileride akademide yer edinmek için hukuk felsefesi "iş yapmaz" düşüncesine kapıldım.

Etik çalışayım diyorum. Kant'tan yürüyeyim diyorum. O da milyar kez tartışılmış konular. Yine kararsızlık devreye giriyor.

Sizce ne yapmalı? Etik üzerine kafa yoruyorum.

 
yuksek lisans tez konusu hakkinda o alanda yetkin kisilerden tavsiye almanizi oneririm nacizane. bu yetkinlik de yillarini vermekle kazaniliyor. demem o ki buradan size ekmek cikmaz, gidin bolumdeki hocalarla konusun.


  • banach  (19.09.23 00:01:03) 
En temizi danışmanla konuşmak. Size en iyi desteği hangi konuda sunabilir. Danışmanın uzmanlık alanından konu seçmek en temizidir.


  • roe  (19.09.23 00:10:48) 
"O da milyar kez tartışılmış konular" demişsiniz de yapacağınız yüksek lisans tezi en nihayetinde ayrıca felsefe alanında. Yani çok da bu konuda kendinize yüklenmeyin.

Yapmanız gereken doğru bir danışmanla ilginizi çeken ve devamını getirebileceğiniz bir alandan bir şeyler yapmak başka bir şey değil.

Çok özgün ve çığır açan bir şeyler beklerseniz ya da sırf yatırım diye başka alanlara kayarsanız patlarsınız.
  • Lubb  (19.09.23 13:46:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.