[]

Banka hesabı yokken bireysel emeklilik

Merhabalar, eski firmam garanti bankası ile çalışıyordu, zorunlu bes için de garantiye ödeme yapılıyordu her ay.

sonra ben firma değiştirince garantideki kredi kartı, maaş kartı vs. iptal edip kapattırdım.

şimdi garanti bireysel emeklilik mi her ne ise orada hala biraz fon duruyor galiba, bunu yeni bankaya nasıl taşıyabilirim?

 
Aslında banka aracı bu konularda, siz Garanti Bankasından, atıyorum İş Bankasına taşımayacaksınız BES hesabınızı. Garanti Emeklilikten Anadolu Hayat Emeklilik'e taşıyacaksınız. Garanti Emeklilik kendi başına bir şirket, Anadolu Hayat da İş bankasının BES için birlikte çalıştığı şirket.

Ancak emeklilik hesabınızı taşımanıza da hiç gerek yok bu arada.
  • akhenaten  (18.09.23 21:21:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.