[]

usb okuma hatası

MacBook kullanıyorum. bu usb've windows kuruluydu. artık bilgisayarım usb'mi göremiyor. fakat ben system report'ta usb'e baktığımda görebiliyorum. sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim?
 
mac os eğer farklı bir yazılım yüklemezseniz windows (ntfs) dosya biçimini göremez. Disk izlencesinden biçimlendirebiliyorsanız fat32, exFat falan yapın. olmuyorsa windows bir pc ye takıp yapın. ondan sonra görecektir.


  • ananiyimioguz  (18.09.23 17:10:35) 
Macos native olarak Ntfs dosya sistemini görebilir, okuyabilir yalnızca yazamaz, yazmak için 3. parti yazılıma ihtiyaç duyar ki o yazılımlar da genelde sistemi saçmalatıyor gördüğüm kadarıyla mega elzem değilse girmeyin o topa.

Hem win hem macos ortak kullanım için en uygun format exfat.

Şimdilik dosyaları kurtarayım için telefonunuza typeC adaptörü varsa bağlayıp wetransfer/drive vs ile kurtarabilirsiniz dosyalarınızı android kullanıyorsanız.
  • hedep  (18.09.23 18:18:16 ~ 18:18:29) 
hayır benim demek istediğim bilgisayar usb yokmuş gibi davranıyor, halbuki sistem raporunda var. bu yüzden windows'u boot edemiyorum. demek istediğim buydu, yoksa macOS üzerinden usb'e dosya transferi yapmıyorum. kaldı ki, istesem bile böyle bir şeye girişemem çünkü Finder'da veya disk utility'de usb yok :)


  • 1195  (18.09.23 22:13:11 ~ 22:13:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.