expedia ile bilet aldınız mı ?

Bu bol aktarmalı uzakdoğu biletlerine güvenebilir miyim ? oman air ile ist-muskat- kuala lumpur oradan da malesya air ile kısa hat vietnam ama valiz falan bu hengamede kaybolur ie sıkıntı. pasaporta gir çık falan o naıl olur onu da bilmiyorum ama 200 dolar daha ucuz bulabildiğim bietlere gore.

tek PNR kesilirse bilet valiz son noktadan alinir, gecikmelerde havayolu sirketi sorunlu olur, size uygun ucus otel vs.. ayarlamak zorunda olurlar

ki sanmiyorum tek PNR bilet olsun

diger turlu, yolcu sorumlulugunda aktarma

yani her seferinde, ineceginiz ulkeye ait transit vize sartlarina bakmaniz, valizinizi alip tekrar checkin yapmaniz lazim

birde dikkat edilmesi gereken terminal degisikligi var mi yok mu? terminal 1 e inen iik ucak dan sonra termial degistirip gider ucusa gidecekseniz transit vize degil normal vizeniz olmasi beklenir.

kisacasi 200 dolar icin sirt cantali dusuk butceli bir gezgin degilseniz bu riske degmez (bence)
  • cairo  (17.09.23 15:34:05)
10 yıl önce expedia kullanmıştım, uçuş - otel hiç bir sorun yaşamadım.

  • ravenudon  (18.09.23 10:40:52)
uzakdogu'ya baska turlu gidis mumkun degil zaten, ben de 3 aktarma yaptim, hic kaybolma olmadi. uzakdoguya dogru ve oradan milyonlarca insan trafigi var, yaptiklari isi biliyorlar, bilmek zorundalar. ayrica benim de havayolu kuala lumpur'da farkli olmasina ragmen tek PNR ile gelmisti, yani tek PNR olabilir, o zaman valizi hic almiyorsunuz. tek pnr degilse zaten tek tek ilgili havayolunun sayfasina yonlendiriyor. ama oman air mesela asya'da bir havayolu ile anlasmissa o zaman tek pnr oluyor ve valizi almiyorsunuz.

  • songforsomeone  (18.09.23 14:57:08)