Hastanede rapor yazdırma saati?

Merhabalar. Dün gece Türkiye hastanesine gittim, saat 03-04 arası. Tedaviden sonra o gün için rapor istedim bana bu saatte rapor yazılmadığı, sabah 8’de gelip yazdırmak gerektiği söylendi. Ama geçen hafta aynı saatlerde levent hastanesine gittiğimde aynı saatte rapor yazılmıştı. Ben itiraz ettikten sonra zorla gece raporu yazdılar. Bunun bir gerçekliği var mı? Yazamıyoruz deyip yazdılar çınlıyor itiraz edince.

Bu tarz kurallar genellikle doktorların şahsi tercihleri oluyor. Adam raporları sadece sabah yazmak istiyor mesela. Böyle bir hakları var mıdır bilmiyorum.

Mesela bizim aile hekiminden örnek vereyim sadece randevuyla hasta kabul ediyordu. Hasta oluyorum randevu 3 gün sonraya alabiliyorum aile hekiminden 3 gün sonraya kendi kendime iyileşiyorum zaten. Sağlık bakanlığını arayıp sordum ilk kademe sağlık birimi olduğu için böyle bir hakkı yokmuş mesela. Ama işte kendi kuralını kendi belirleyebiliyor yetersiz kontrolden ötürü.

İşini hakkıyla yapıp sağlığımızı gözeten hekimlere saygım sonsuz tabiki. Ama kimsenin de kendi kuralını koyamaması lazım. Siz de benim gibi arayıp sorabilirsiniz sağlık bakanlığına
  • nuevo  (12.09.23 16:23:00 ~ 16:23:27)
Doktorun inisiyatifinde bir konu. Kimse / bakanlık vs dahil illa yazacaksın diyemez. Çoğunlukla gereksiz ve aşırı rapor taleplerini engellemek için vermiyorlar.

  • alicandan  (12.09.23 19:03:01 ~ 19:03:58)