Sizce araba almak icin ocak sonrasini beklemek

Mantikli mi? Fiyatlar sabit kalir mi 2. El dusuk segmentte? Su an mesela 350binlik falan bakiyorum ocakta da 350bine ayni araclar olur mu ne dusunuyorsunuz?

tl olarak aynı fiyatta kalacağını düşünmüyorum. ama usd bazlı veya çeşitli yatırımlara göre daha düşük olması bile olasılık dahilinde. krediler kapatıldı, piyasa durgun. reel artış olmaz bence

  • avatar is back  (11.09.23 22:20:03)
Enflasyon zirve yapacak araba fiyatlarının durması mantıklı değil artar muhtemelen

Ama dolar artışından yüksek olur mu bu artış bilemem

Dediğiniz skala erişilebilen araçlar olacağı için kredi yok dendiği için belirsizlik daha fazla

Doları salarlarsa kendi seyrine ve kredi verilmezse şahsi kanaatim dolar bazında fiyatlar düşer

Neden

1 sıfır araç bu durumda boş olur

2 sıfır olursa ikinci elde saçma rakamlar olmaz sıfırdan pahalı olması gibi

3 kredi olmazsa ve dolar normal seyrinde artarsa insanlar araba almaz enflasyona ezilmemek in dolar alur

4 parasını gider mevduata koyar

Bunların sonucunda talep enflasyonu kalkar ihtiyaç kadar araçtan fazlası var şu an

Sizin dediğiniz rakamlar da dolar bazında rahatlar 10 küsür bin dolarda yani
  • gurur  (11.09.23 22:54:37)
Nakit param olsa beklerdim. Mart 2024 sonrası nakiti olan kral olur.

Nakit derken, TL olmadığını çocuk bile biliyor artık. Altın, dolar, euro vs. kastediyorum.

NOT: Yatırım tavsiyesi değildir.

.
  • kartallar yuksek ucar  (12.09.23 00:22:08)
www.sahibinden.com

Peki piyasayi bilen varsa diye sormak istiyorum. Bu araba mesela uygun degil mi? Yoksa dusunemedigim bir durum mu var? Uygun derken piyasaya gore tabii
  • floydian  (12.09.23 12:10:00)
trde mal almak için bekleyip de kar eden görmedim henüz.

  • elorelia  (12.09.23 13:30:47)
2021 ekim ayında araba alacaktım. Yeğenim “Dayı, bekle. Ocakta fiyatlar düşecek” dedi. Ben Ekim 2021’de 230bin liraya 2019 corolla hybrid aldım. Ocak’ta fiyatı 400bin idi. Şu an 1 milyonun üstünde…

Bence bugün alın.
  • yadigar  (12.09.23 14:28:33)
Kredi vermiyorlar :)

Ese dosta sorcaz demek ki
  • floydian  (13.09.23 14:56:54)