Kürtaj operasyonu

Eşim 7 haftalık hamile ancak bebeğin kalp atışları duyulmadığı için keseyi kürtaj ile almaları gerekiyormuş. Cuma günü yeniden kontrole gideceğiz, yine duyulmazsa kürtaj. Doktor 15dk lık basit bir operasyon dedi. Ne yapmamız neye dikkat etmemiz gerekiyor operasyon sonrası. Annelere de söylemedik telaşlanıp gelmesinler diye. Ben nasıl destek olabilirim operasyon sonrası

Mutlaka araştırmışsınızdır ama sanki erken değil mi kürtaj için? 10-12 hafta yazan kaynaklar da var ama bilemedim. Geçmiş olsun

  • ikikerekac  (11.09.23 23:21:06)
Bir akrabamıza da benzer şekilde söylemiş doktor, "acaba?" diye gitmemişler. Sonrasında düşük yaptı, arkasından mecbur kürtaj oldu ve çok daha zorlandı.

Doktordan veya kendinizden emin değilseniz, farklı bir doktordan daha görüş daha alın. Ancak ihmal etmeyin.

Geçmiş olsun. Umarım hikayeniz, mutlu sonla biter.

.
  • kartallar yuksek ucar  (12.09.23 00:18:06 ~ 00:22:55)
Valla teknik olanakları daha iyi bir hastaneye ve farklı bir doktora da gösterin ondan sonra karar verin.
Allah kolaylık versin zor işler

  • etna  (12.09.23 06:53:15)
oldukça kan kaybı olacaktır öncelikle. moral bozukluğu da olacağını düşünerek, eşiniz özellikle kan yapıcı takviyeler alsın ve beslenmesine dikkat etsin. kan kaybı halsizlik, yorgunluk da yaratacaktır. kardeşim geçen sene temmuz ayında aynı durumu yaşadı, kürtaj olmak durumunda kaldı. oldukça moral bozukluğu olabiliyor, kardeşimin ilk hamileliğiydi, sizin ve ailenin vereceği psikolojik destek de çok önemli. kişi kendini suçlar bi moda girebiliyor çünkü.
ancak hemen sonrasında kasımda beklenmedik bir şekilde tekrar hamile kaldı ve bir sonraki temmuzda bebeği kucağındaydı:) özellikle ilk hamilelikte bunlar olabilecek şeyler kısacası. geçmiş olsun size ve eşinize.

  • sirkelimon  (12.09.23 08:21:50 ~ 08:43:57)
İnşallah kalp atışını duyarsınız. Bundan seneler önce ikinci bebeğime hamileyken kalp atışını duymaya gideceğimiz gün kaybettim bebeğimi. Benimki kanamayla gittiği için kürtaj hızlı ve nisbeten komplikasyonsuz oldu. Eğer emin değilseniz başka bir hastaneden görüş almak mümkün. Operasyonu lütfen hastane koşullarında olsun. Sonrasında manevi destek gerekiyor. Bakın aradan neredeyse 15 sene geçti hala içim titrer kaybıma.

  • SiyamkedisiZorro  (12.09.23 12:07:26)