Eve bağlattığımız internette kablo sorunu

imgyukle.com

Görülen sarı kablonun çıtçıtlı ucu prize girmiyor. Yeni kablo mu almalıyız? Destekleriniz için teşekkürler...

Türk Telekom ise eğer;
Duvardan modeme kablo bağlanacak (RJ11).
Modeme o sarının bir ucu bağlanacak. Diğer ucu da bilgisayara (RJ45).
  • heritage  (11.09.23 18:37:11)
modemin arkasının fotoğrafını atar mısın

  • oldz  (11.09.23 19:17:12)
bu anlattığım adsl modemler için geçerli.

o sarı kabloyu duvara takmayacaksınız. hatta eğer cihazlar evde kablosuz internet (wi-fi) kullanacaksa hiçbir yere takmayacaksınız, sarı kabloyla işiniz yok.

rj11 denilen telefon kablosundan alacaksınız. aslında almanıza gerek yok, modemin kutusundan çıkar. bir ucunu duvardaki prize, bir ucunu da modemin arkasındaki line yazan yere takacaksınız.

wi-fi kullanacaksanız sarı kabloyla işiniz yok. kablo ile internete bağlanacaksanız kabloyu modemin arkasındaki lan-1'den lan-4'e kadar olan soketlerden birine takacaksınız, öbür ucunu da internet kullanacak cihaza takacaksınız.
  • kibritsuyu  (11.09.23 23:44:22 ~ 23:45:46)
O kablo duvardaki priz için değil +1

PC ya da LAN girişi olan kablolu internet kullanan başka cihazlar için o sarı kablo.

Evde telefon kullanacaksanız şöyle olacak bağlantı;

help.earthlink.net

Telefon kullanmayacaksanız şöyle olmalı ;

encrypted-tbn0.gstatic.com

PC de kullanmayacaksanız, sadece wi fi olacaksa sarı kablo hiç lazım değil. Sadece modemin adaptörünü elektrik prizine takın. Sonra da telefon kablosu ile duvardan modeme kabloyu takın.
  • John Bloor  (12.09.23 09:50:14)