[]

Uyku ihtiyacını azaltmak için kısa vadede etkili ne yapmalıyım?

Alkolü ve gece yemeyi bıraktım, sigarayı azalttım. Ketojenik diyete başlamak istiyorum ama keto fluyu tolare edecek durumda değilim şu an.

Bunların dışında birkaç günde ya da bir hafta uyku ihtiyacını gözle görülür derecede azaltacak neler yapılabilir?

Uyku ilacı olarak yıllardır ketiapin kullanıyorum, yakın zamanda bırakmam mümkün görünmüyor. Uyku esnasında panik atak yaşıyorum bıraktığımda, fakat çok uyutuyor. Bir de böyle bir yokuşum var.

Teşekkür ederim. İyi geceler.

 
öncelikle ihtiyacı azaltmak için derken, uyku süreniz normal mi, normalden uzun mu bunuda bilmek gerekiyor.
Eğer normalden fazla uykuya ihtiyaç duyuyorsanız, öncelikle arıza tespiti yani kan tahlilini özellikle vitaminler ve tiroid yönende yaptırmalısınız. Bilmediğiniz bir tiroid hastalığınız da olabilir , bu anlamda her şeyden önce kan tahlil yaptırmakta fayda var.

  • mrctrk  (10.09.23 23:37:37 ~ 23:38:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.