Hisseli apartman satışı

Kat tapusu olmayan bir apartmanda oturuyoruz. Hisselerin çoğunu almayı amaçlayan apartmanı da yıkıp iş hanı yapmak isteyen biri var yavaş yavaş daireleri satın alıyor. Çoğunluğu ele geçirdikten sonra oturduğumuz bina hakkında karar alabilir mi, bizim haklarımız neler acaba?

apartman için (oy çokluğu elde edeceği için) karar alabilir mesela asansör varsa asansörün iptal edilmesi gibi, fakat yıkılıp yapılması türünde karaların tüm hissedarların katılımıyla olması (oy birliği) gerekli.

apartman kararlarında da sizin tüm toplantılara usulüne uygun çağırılmanız, toplantılara gitmeniz, size uymayan kararlar için itiraz şerhi yazdırmanız falan gerekiyor. hisseleri toplayan kişi agresif ile mutlaka bir avukat ise anlaşıp avukatla birlikte toplantıya gidin.
  • malheiros  (10.09.23 09:25:04 ~ 09:29:10)