Kablonet sizde de ara ara kopuyor mu surekli?

Gunde sirf benim denk geldigim gunde 3-4 defa internet birkac dakikaligina gidiyor. Sizde de oluyor mu bu? Modemden oluyor gibi geliyor bana ama nasil anlarim? Daha once kabloneti cok darladim ama bir cozumu olmadi.

Bizde olmuyor.

  • gallienus  (10.09.23 02:11:24)
bende oluyor. üstelik ethernet kablosuyla kullandığım halde.
modem: netmaster cbw-383zn. ikinci el almıştım.

infinity 401 mi neydi, daha yeni moddemmiş.
  • tabudeviren  (10.09.23 02:31:00 ~ 10:29:58)
modemde internet bağlantısını gösteren ışık da sönüyorsa kablonetten olmalı,
değilse modemdendir. Hele wifi yayma olarak netmaster modemler baya kötü ben yıllar önce kullanırken router bağlayıp wifi'ı oradan yayıyordum. (laptop'umda böyle çok kopma oluyordu bazı siteler yarım açılıyordu vs.)

fakat normalde ethernetten bi sorun olmamalı, üstteki arkadaş kablolu bile problem demiş o baya sıkıntı o zaman.
  • nhk ni youkosu  (10.09.23 02:37:08)
wifi 2.4g sorunlu. 5g' yi deneyin.

  • from where i ride  (10.09.23 09:29:44)
Evet bende aynı dertten muzdaribim. Bir çözüm bulamadım üstelik sektör içindeyim. Taahhüt biter bitmez vdsl'e dönücem. Bir arkadaşımda da durum aynı.

  • mirty  (10.09.23 10:41:40)
11 aydır kullanıyorum 1 kere komple 2 günlüğüne kesildi, başka kesinti olmadı. Kaldı ki günde 16 saatten fazla kullanıyorum.

  • koskoca kirpi  (10.09.23 11:36:20)
evde santral'e bagli alarm sistemi var mi?

  • lamartin  (10.09.23 12:27:54)
Taşındığım evde turknet 100 megabit desteklemiyor diye kablonete geçtim. Aşırı pişmanım. Televizyonu zaten hiç çalışmıyor neredeyse, interneti kopup duruyor. Hız olarak da adresim için belirttiği hızlara çıkamıyor. Turknetten sonra attan inip eşeğe binmek gibi oldu

  • nundu  (10.09.23 12:58:35)
Tv mesela kabloyla bagli o da kopuyor. Internet isigi sonmuyor. Tamamen rastgele gidip geliyor. Adresimde 100 mbsp veren baska firma olsa valla ona gecerdim.

  • floydian  (10.09.23 14:52:20)
Bu kablonetin tek sorunu, ustelik kronik bir sorun 10 senedir falan boyleymis. Aylarca arastirdim farkli cozumler denedim vs konunun uzmani olarak geldim.

- Modem ile tv receiverin guc kablolarini degistirebilirsiniz, bi tik daha iyi olur, cok bandwidth ihtiyaciniz (lokalde gbps hizlar) yoksa isinizi gorur

- Ya da benim yaptigim gibi yapin, gidin duzgun bir modem alin, kablonet modemi bridge moduna alip ethernet kablosuyla buna baglayin. Aylardir 0 sorun.
  • aguen  (10.09.23 15:23:33 ~ 15:24:46)
@aguen, modem mi almaliyim router mi?

  • floydian  (10.09.23 15:29:46)
@floydian

modem diye kullandim ulkedeki genel tabirle ama router aslinda :) router alin
  • aguen  (12.09.23 08:11:19)