Kaş guzergahi

Merhabalar. İstanbuldan kasa gidecegiz. Bi yol cok kotuymus. Hangi guzergahtan gidiliyor en konforlu, tskler

şu duyuruda yazılmıştı: www.eksiduyuru.com

Ben orada yazdığımı buraya da uyarlayayım;

en iyi yol olarak bilecik, bozüyük üstü afyon, afyon'dan sonra burdur'a inilir, hatta afyon ve burdur iyi birer mola noktasıdır (burdur'da kayımoğlu dondurma'ya bir bakabilirsiniz yol üzeri mesela). burdur'dan sonra tefenni, çavdır, söğüt, oradan sonra kalkan'a doğru inersiniz. kınık, ova (patara) arkasından kalkan gelir. oradan yol kaş'a doğru dümdüz deniz kenarı gider, yarım saat alır, kaputaş'ın da üzerinden geçersiniz hatta. elmalı tarafından yollar veriyor bazen haritalar, oralardan inmeyin, kalkan üzeri gitmek daha mantıklı. elmalı dağlar tepeler bir bölge, oraya girmeyin.

bu arada bozüyük tarafına osmangazi'den bursa'ya iner gibi, oradan inegöl üstü bağlanır gibi de gidebilirsiniz ama bizim onu yapmışlığımız var, çok bir şey değişmedi. standart bilecik bozüyük yolu daha iyi olabilir. osmangazili yol için google maps'te "kalkan" yazıp güzergah isteyince köprü üstü bir yol veriyor. devam için seçeneklerinde bozüyük bağlantılı, kütahya üstü afyona inen hat var, onu seçip devam edebilirsiniz sanki, eğer sizde de o yolu veriyorsa.

google ayrıca denizli falan üstü yol da veriyor, onu hiç kullanmadık. 20 seneden fazladır biz hep kütahya, afyon, burdur üstü gideriz. diğer yolları hiç bilmiyorum, yorum yapamam.

yolculuğun sonu karanlığa kalmasın derim, o yollar kıvrımlı ve karanlık oluyor, yol da yormuş oluyor, zorlaşıyor o zaman son kısım.
  • nimberjack  (10.09.23 12:24:52)