Japonya'dan sipariş verdim fakat...

Japonya'dan ürün siparişi verdim, haşen japonya'dan çıkışı olmadı 1-2 güne olur. Türkiye'yede de gümrükte 3 4 gün beklese 2 gün de Mersin'e ulaşılması olsa. 1 hafta 10 güne elimde olmalı fakat ben yengemin yoğun bakımdan olması nedeniyle şehir dışına çıkmak zorunda kaldım belki 2 hafta yokum ürün gelince ptt arıyor sanırım dağıtımdaki eleman acaba mersin pim yani pısta işletim merkezinde ürün kaç gün bekler ben gidip oradan vergisini ödeyip alırım. Ürün imha olmaz veya geri dönmez değil mi

20-30 dolarin ustunde bir urun degilse gumrukten gecip teslim olmadan once parasi alinir senden. Bu zaten geri donme ihtimalini kaldiriyor geri.

Imha konusunda da teslim sartlarini okumak lazim yurt disi gonderilerin.
  • floydian  (09.09.23 14:38:21)
Benim yurt dışından aldığım ürünler gümrükten geçtikten sonra ilçedeki posta merkezine geliyor. Bazılarını dağıtıma çıkarmalarına rağmen getirmiyorlar, ilçe dağıtım merkezine geri dönüyor. Ben oraya gidip gümrük vergisini ödeyip alıyorum, benim durumumda teslim olmadan önce vergi tahsilatı olmuyor, vergiyi kargoyu alırken ödüyorum yani.

Eğer benimkiler gibi teslim edilemezse ilçe dağıtım merkezinde üç iş günü bekliyor.
  • hayirsiz  (09.09.23 14:50:50 ~ 18:39:47)