Optik reçeteler hakkında

5 yıl aradan sonra hazır çerçeveler de perte çıkmak üzereyken bir muayene gireyim dedim 1 ay kadar önce. Ama aradaki farklardan hiçbir şey anlamadım, astigmatım yüksek değildi de bildiğim kadarıyla tamamen kaybolan bir şey de değil. Dün de yeni gözlüklerimi aldım, bulanık görme, baş dönmesi yok ama 1.0 astigmatlı sol gözümde hafif bir odak problemi var gibi sürekli.

2018: hizliresim.com
Ağustos 23: hizliresim.com

Göz çok ilerlememiş. Astigmat Göz ölçümünde otomatik çıkıyor. Doktor kasıtlı olarak 1 derece astigmat çok yüksek değil diyerek yazmamış olabilir. Birkaç gün gözlüğü tak, alışamazsan tekrar git bence. Yeni gözlüğe alışmak biraz vakit alıyor.

  • prole  (08.09.23 16:52:21)
Bazen yanlis olcum de olabiliyor. İcinizin rahat etmesini istiyorsaniz bir kere daha gidin farkli bir doktora.

  • ahm1  (08.09.23 17:09:23)
valla düzenli kullanımda 1 gün dayanabildim açıkçası. eski gözlüğümü de ıskarta etmesinden korkup daha fazla zorlamamıştım ama belki de alışma süreci diyip devam etmem gerekiordu. yeni çerçeve vs derken zaten yok yere 3-4k lık olduk. tekrar başka doktora gidersek astigmatlı bir reçete yazacagına adım gibi eminim

  • kaledekiyalnizlik  (11.09.23 12:48:22)
1 derece astigmat da az değil. Hani benim gözler 1 ve 0,75 gözlüksüz bayağı bir bulanıklaşıyor her yer.

Astigmatsız sadece numaralı güneş gözlüğü yaptırmıştım ama sanki numarasız gibi hissedince takamadım.
  • yeninesiltupcu  (11.09.23 14:54:14 ~ 14:55:33)
Katılıyorum 2-3 gün şans verdim ama alışamadım bir türlü. Bir anda baş dönmesi geliyor hayır nerdeyse 10 yıldır da gözlük takıyorum ve hep astigmatlı kullanmışım daha nasıl alışsın gözler

@yeninesiltupcu
  • kaledekiyalnizlik  (12.09.23 14:28:38)