hangi telefonu alayim?

sik telefon degistirmiyorum.
elimdekini 7 yildir kullaniyorum.
artik arada bir bozuluyor.
gecen birden kapandi, bir yazi belirdi ekranda.
neyse ki cozdum bir sekilde.

fiyatlar her gecen gun arttigindan bir an once alayim diyorum (bu telefonlara hangi aralar zam geliyor? aralik'a kadar ayni kalir mi fiyatlar? ona gore geciktiricem biraz)

15 bine kadar bir telefon alirim dedim ama 16.500'e a54 al diye tavsiye geldi. kafama yatti. sizce nasil? en az 5 yil gider mi?

16.500 vermisken istemeye istemeye 20ye de cikarim. a54'e onu verecegine sunu al diyeceginiz telefon var mi? s20 -21 fe idi galiba o civardaki diger tel. baska onerilere de acigim.

not: samsung disinda dusunmuyorum.
oyun oynamiyorum, cok cok kelime oyunu falan oynarim. dizi-film seyrediyorum bolca. bircok uygulama yukluyorum (sosyal medya, bankalar, su icme app gibi seyler, spotify, alisveris appleri)
fotograf kalitesi onemli ama asiri da degil. bi sekilde bir kullanimim var.
SAR degeri denen sey onemli benim icin saglik acisindan. yoksa onemsiz mi onu da sormus olayim.
bir de samsung bir telefonun uretim yeri nasil turkiye oluyor? mediamarktta bakarken a54 icin turkiye yazdigini gordum.

tesekkurler

a54 iyi. al. ben s23 aldım, sonrasında a54 alsam da olurmuş dedim.

  • prole  (08.09.23 12:52:45)
Piyasada 5 yıl 7 yıl gidecek bi tel yok. Çok abartmadan işini görecek ortalama Bi Android al 3 4 sene sonra değiştirirsin yine. En iyisini alayım 7 sene götürsün olayı kalmadı pek planlı eskitme var eziyet çekersin.

  • f02561  (08.09.23 13:15:27)
S20 fe'den yazıyorum bu entry'i. S23 256 gb olanını al. Onda ufs desteği yeni. Seneler sonra buraya bakıp, haklıymış dersin.

  • baldan kaymak  (08.09.23 15:41:06 ~ 15:42:15)