2017 Macbook Pro'yu nasıl bilirsiniz?

Selam reyizler,

Aşağıda özellikleri bulunan Macbook Pro nasıl sizce? Bu zamanda alınır mı bu? Yılların Mac kullanıcısıyım ancak benimki çok eskidi, M1 veya M2 yeni modellerden alacak da para yok maalesef. Düz kullanıcıym, çok aşırı teknik işlerle işim yok, belki kodlama veya yazılım öğrenebilirim. Tüm bu noktaları dikkate aldığınızda ne dersiniz ya ehl-i Apple'lar? Son olarak bir de bunun ikinci eline hangi arada para verilirse mantıklı bir alışveriş yapılmış olur?

İşlemci: 13 inç, two Thunderbolt three ports
Grafikler: İntel Iris Plus graphics 640 1536 MB
Bellek: 8 GB ram 2133 MHz LPDDR3

Her türlü fikre açığım. Şimdiden cevap yazan elleriniz dert görmesin. Saygılar.

düz kullanıcı iseniz m2 işlemcili macbook air alın daha iyi.

  • nuisance  (07.09.23 22:09:54)
ben kullanıyorum aynısını gayet memnunum, virtual box gibi dandik bir sanallaştırma programında bile fpga kodlatıyordu bana rahat rahat.

şu anda da bir sıkıntısı yok sadece klavyesinde sıkıntı oldu ayrı bir klavye aldım.
  • gule gule  (07.09.23 22:24:50)
@nuisance, maalesef m1 veya m2 mac'lerden alacak param yok, fakir bir adamım :) Yoksa yıl olmuş 2023, 2017 model yerine bir m2 Mac pek hoş olurdu.

@gule gule, teşekkür ederim. Siz o bilgisayarınızı şu an satsaydınız ne kadar fiyat isterdiniz?

Not: Bu arada, yukarıda bilgiler kısmında yanlışlık yapmışım. Söz konusu Mac'in işlemcisi 2,3 GHz çift çekirdekli Intel core i5.
  • alessandro del pieroglu  (07.09.23 22:47:46)
ram arttırılamıyor, galiba ssd de değişmiyor 2015'den sonra. o yüzden tercihen 16gb + 512sdd bir cihaz bakmakta fayda var. pil devri de önemli. ama pil değişebiliyor. ram belki 8gb kalabilir ama yapacağınız işe göre 256ssd artık yetmeyebilir.

2017 bir macbook pro gündelik işler, kodlama vs hepsini yapar.
  • orpheus  (07.09.23 23:11:14 ~ 23:12:05)
@orpheus, çok teşekkürler. Touchbar modellerde dediğiniz gibi upgrade yokmuş ama sanırım fiziksel klavye olanlar da mümkünmüş.

  • alessandro del pieroglu  (08.09.23 00:09:08)
2017 model Macbook Pro olmasiyla ilgili bir sorunum yok (su an bunlari yazdigim laptop 2016 Eylul ayinda alindi) da 6 senedir kullanilan ve basindan neler gectigini bilmedigim bir bilgisayari almazdim. Ucuz olsa bile cok riskli cunku asiri eski.

  • hot potato  (08.09.23 01:25:31)
Ben olsam almam intel mimarili macbooklar çok ısınıyor. Bende de 2016 var. Bilgisayar boştayken bile fan çalışıyor.
Şahsi görüşüm MacOS'i güncelledikçe bu ısınma daha da artıyor.

Ama bu durum sizin için problem değilse her türlü işinizi yapabilirsiniz. cihazla.
  • nuevo  (08.09.23 10:04:51 ~ 10:05:33)