Tahliye taahhütnamesi imzalayınca ev sahibi %25 üstünde zam yapabilir mi

oluyor teknik olarak? Yani biz kiralık ev ararken tahliye taahhütnamesiz kimse kiraya vermediği için mecburen imzalayıp kiraladık.

10k kira veriyoruz diyelim, 12.500 olur diye hesaplıyorduk biz hep.

Olmaz ben 20k istiyorum derse ve kabul etmezsek, o zaman 1 yılınız doldu hadi bakalım çıkıyorsunuz diyebilir mi?

Peki çıkamıyoruz şuan ev yok falan dersek ne kadar uzatabiliriz dava süreçlerini? 1 sene uzuyor ise o bizi kurtarır zaten çıkarız sonra.

  • ananiyimioguz  (06.09.23 16:38:46)
Evet.
Bu sebepten yakın arkadaşım bir diğer yakin arkadaşım olan avukatla çalışıyor (7-8 dairesi var).
Hepsine tahliye taahhütnamesi imzalatiyor. Kiraya karşı gelirse çıkarıyor.

Kısacası 12.5 falan olmaz.
  • logisticsmanager  (06.09.23 16:38:56)
Avukat arkadaşa sordum;
Tahliye taahhütnamesi hukuka uygun duzenlenmisse (yüzde 90i yanlış duzenleniyor dedi) min 2 ay max 1.5 yil.

Iki ayda çıkardığım da oldu 8 ayda çıkardığım da oldu ki bunda itiraz vs oldu ama 8 ayda cikarildi dedi.
  • logisticsmanager  (06.09.23 16:41:52)
taahhütname tarihleri sonradan dolunca geçerli oluyor muymus.
kiracılar yaklasık ne kadar süre sonra cıkıyor

@logisticsmanager
  • widee  (06.09.23 16:42:10)
amaç o zaten evet

  • jamswety  (06.09.23 17:36:40)
tahliye taahütü ile en geç 1-2 ay içerisinde çıkmanız gerekir.

taahütname tarihleri sonradan dolunca geçerli olur, yargıtay ev sahibine verilen açık çek olarak kabul eder.

imza benim değil diye itiraz ederseniz işi uzatırsınız, sonrasında imza inkar tazminatı ödersiniz.
  • wonnka  (06.09.23 19:53:02)
Evi kiralarken taahhütnameyi imzalamak zorunda olduğunuzu kanıtlayabilirseniz, geçerli olmaz. Tahliye taahhütnamesi daha sonra, tamamen sizin razı olduğunuz şekilde ve hiçbir şart içermeyecek şekilde olmalı.

  • malheiros  (06.09.23 21:08:50)