iki bilgisayar konfigürasyonu karşılatırması (after effects kullanımı için

Selamlar,

Bir ajansta motion designer olarak çalışıyorum. çoğunlukla After effects kullanıyorum ama bazen photoshop ve illustratore girdiğim de oluyor. şu an kendi kişisel bilgisayarımı kullanıyorum ama haftaya şirketin verdiği bilgisayara geçeceğim.

benim 5 yıl önce aldığım kişisel bilgisayarımın konfigürasyonu şöyle;

İŞLEMCİ
AMD threadripper 1900x

ANAKART
Asus prime x399 E-ATX

EKRAN KARTI
Gigabyte Geforce gtx 1080 ti 11gb oc

RAM 32 gb
Corsair Vengeance 16GB 2400MHz DDR4 -İKİ ADET-

SSD
Samsung 850 Evo 500 gb

HDD
Segate 2TB İronwolf 3.5 5900 64 MB

şirketin bana alacağı bilgisayar şöyle;

Intel® Tiger Lake Core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB L3; 8GT/s; 2.3GHz > 4.6GHz; 45W; 10nm SuperFin
NvidiaRTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit DX12
17,3" QHD 2560x1440 165Hz %100 sRGB IPS Mat LED Ekran
16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 (Okuma: 2300 MB/s - Yazma: 940 MB/s)
FreeDos (İşletim sistemi bulunmamaktadır.)
2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)

www.monsternotebook.com.tr

bu iki bilgisayardan hangisi after effects için daha iyi ve hızlı çalışır? benim bilgisayarda 32gb ram var, şirketin alacağında 16 gb ama diğer birimler daha iyi görünüyor şirket bilgisayarında. üstelik benimki beş yıllık bir pc.

yorumlara ve önerilere göre tekrar şirkete dönüş yapıp talepte bulunabilrim, şimdiden teşekürler

@aman üstüme geliyorlar

Hocam yanıt için teşekürler,

ekran kartını ben zamanıda fazlasıyla iyi almıştım. 3d işlerini öğrenmek gibi bir hedefim vardı ama o olay bitti. şu an sadece sosyal medya videoları yapıyorum. ram in render süresini yavaşlatacaeğını biliyorum ama ne kadar yavaşlatacağını bilmiyorum. verdiğiniz linkte projenin tam detaylı içeriği anlaşılmıyor, ne kadar büyük ve kastırıcı effectler kullanılmış, ne kadar hareket verilmiş vs. sizce çok rahatsız edici bir yavaşlama yaşınır mı? hem çalışma sırasında, hem de render süreleri için. eğer yüzde on, yüzde yirmilik bir yavaşlama söz konusu olacaksa kabul edilebilir benim için
  • birsorusorayim  (06.09.23 14:10:52)
@aman üstüme geliyorlar

bir de ram frekansı dediğiniz şey, alıncak olan bilgisayrda "3200 mhz"
benim bilgisayarda "2400MHz"

bu frekans farkı durumu ne kadar iyileştirir?
  • birsorusorayim  (06.09.23 14:16:37)