Bebeğin kalp atışının duyulmaması

6 haftalık gebelikte kalp atışlarının duyulması gerekiyormuş ancak duyulmadı. 1 hafta sonrası için doktor yeniden çağırdı. bazen gecikme olabiliyor dedi, haftaya görmezsek sıkıntı diyor. Bu gecikmeler genelde oluyor mu ne yapacağımızı bilemedik

merhaba. uzmanı değilim ama ben de 6 haftalıkken gittim ilk muayeneye. biz de duyamamıştık. 8. hafta yapılan 2. muayenede duyuldu ilk kez. ilk gittiğimizde zaten ultrasonla bakarken kalp atışı duyamayabileceğimizi, normal olduğunu söylemişti doktor.

  • ayalensoledad  (05.09.23 14:27:19)
İlk gittiğimizde biz de duymadık diye hatırlıyorum.

  • allah yazdiysa bozsun  (05.09.23 15:02:57)
Ben 5. Hafta gittim, kalp atışı yoktu haftaya gel dedi. 6. Hafta gittiğimde karından yine kalp atışı duyamadı, vajinal ultrasonla baktı, o zaman duyuldu. Sizde sadece karından baktıysa duyulmaması normal. Yani şu aşamada çok can sıkıcı bir durum yok. Ama 7. Haftada kalp atışı alamaz ve hadi kürtaja derse ki diyen doktorlar olabiliyor hemen başka bi doktora daha gidin.

Hayırlı haberler alırsınız umarım.
  • elorelia  (05.09.23 23:09:50)