[]

Enflasyon beklentisinin yüksek çıkmasına rağmen

J.P.Morgan, TÜİK ve TCMB 2024 için rekor enflasyon beklentisi açıklarken nasıl oluyor da dövizde nispi düşüş olabiliyor? Zira yüksek enflasyon beklentisi lira üzerinde değer kaybı, her her emtia üzerinde fiyat artış baskısı yaratır diye biliyorum. Bu nasıl oluyor?
 
MB.nın iki tane seçeneği var.

Ya borçla harçla piyasanın döviz ihtiyacını karşılayarak yani piyasayı fonlayarak döviz fiyatını olduğu yerde tutacak,

Ya da döviz fiyatının artmasına müsaade ederek KKM lerin devasa ve ödenemez olmasına neden olacak.

Birinci yolu seçmiş durumda.
  • Mirket  (05.09.23 14:16:46) 
twitter.com

Bu haberin etkisi vardır.
  • logisticsmanager  (05.09.23 15:37:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.