parfümü nasıl kullanıyorsunuz?

tenine sıkan var, elbiseye sıkan var, sadece boynuna sıkan var. siz nasıl kullanıyorsunuz? en sağlıklı ve doğru kullanım nasıl olmalı?

Üzerimde önemli bir kıyafet varsa temas ettirmemeye özen gösteriyorum...(daha önce gece elbiseme iz yapmıştı.) iki karış uzaktan özen gösteriyorum.

  • gadlemler  (05.09.23 12:30:47)
Sokacağım yere losyon suruyorum.
Sonra birer adet kulak arkasi, bir adet boyun bir adet bilegin ustu(alti degil).

Herkesin kendine göre biraz bu. Net bir bilimi yok, vücut yapisina, terlemeye falan değişir.

Elbiseye sikiliyor da çok tercih etmiyorum.
  • logisticsmanager  (05.09.23 12:33:54)
Deodorant koltuk altı, parfüm boyun ve kulağın arkasına doğru.

  • d max  (05.09.23 12:40:03)
Boynuma sıkıyorum, kıyafetime de geliyor zaten. Erkek.

  • prole  (05.09.23 12:46:20 ~ 12:47:01)
Doktorumun parfümlerin akciğer kanseri yaptıgını söylediginden beri boyun hizama değil de yogun solumamak için gögüs hizamdan aşagı sıkıyorum.

  • limonlu eksi  (05.09.23 12:55:09)
Erkeğim, 2 boyun, 2 bilek, 1 kıyafet. (eu de toilette)

  • kimlanbu  (05.09.23 12:58:42)
asla tenime degdirmem. kiyafetlerime sikarim.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (05.09.23 14:42:18)
Parfüm giysiye sıkılan bir şey değil, tamamen parfümün doğasına aykırı bir şey bu. Parfüm bilek, dirsek içi ve boyun gibi vücut ısısının yüksek olduğu yerlere sıkılır buralardan vücut ısısıyla aromatik yağlar etrafa yayılır. 3 nota da ayrı bir zamanda ayrı kokular yayar.

Yani tercihen siz kumaşa da sıkabilirsiniz ama bu karton bardakta şarap içmek gibi bir şey olur. Ama karton bardağın şarabın tadına etkisi kumaşın parfüme etkisinden daha az. Isı parfümün kokusunu çok büyük oranda etkiliyor, ayrıca kaliteli ve pahalı parfümlerin esas para eden kısmı olan dip notalarının kokusu sadece teninizde işlevsel olan bir şey.
  • akhenaten  (05.09.23 22:08:36)
Parfüm kıyafete sıkılmaz. Herkesin teninde farklı bir kokuya dönüşür. Tene sıkılır o yüzden.

  • roe  (05.09.23 22:21:13)