Allahını seven üstüme pimaş boru atsın

Bir evin lanet lavabo gideriyle uğraşıyorum.

ibb.co gider normalde şöyle. o gırtlak borunun girdiği yer 50mm. Ben oraya bir Y takmak istiyorum ki ikinci bir gider deliğimiz olsun.

gittim 50mm Y ve iki ucu dişi adaptör aldım. şundan yani: www.masterhaus.bg

ancak gideri yapan adam öyle bir salakmış ki duvara sıfır yapmış. bilezikten dolayı girmiyor oraya. ibb.co

ibb.co 50 mm Y adaptör ve 50mm gider ile şu şekilde kaldık.

Ben bu işi nasıl çözerim? 50mm'den küçük çap yok galiba.

önce giderin içine girebilecek küçük boyutlu boru ile giderin seviyesini yukarı çıkaracaksın.

sucularda kırmızı yapışkan birşey var onunla yapıştırırsan tutar.

sonra y işine bakarsın.
  • demirKamil  (04.09.23 16:46:20)
Kırmızı yapışkan dediğin sıvı conta gibi bir şey mi?

Şu mu: productimages.hepsiburada.net
  • alperz  (04.09.23 16:47:55 ~ 16:49:53)
İki ucu dişi adaptör dediğin kayar manşon, bence burada gereksiz olmuş. Neden aldın, ya da neden sattılar anlamadım.

Duvar kenarından uzaklaşmak için bir adet 45 derece dirsek almalısın, dirseğin erkek ucu yere girer, sonra duvara istediğin kadar yanaştırırsın. ondan sonra dirseğin dişi ucuna istediğini tak Çatal olur, T olur ne istersen.

Ama yanlış görmediysem yerdeki bırakılan ağız 50 mm borunun kendi gövdesi, yani giriş baş tarafı değil.

Buraya direkt 50 mm boru girmeyebilir, çünkü girecek genişliği yok gördüğüm kadarıyla. Girişin etrafondaki dersleri yavaşça kırıp boşaltın, sonra borunun o kısmını ısıtın, çok fazla ısınmadan hafif yumuşayınca elinizdeki 45 derece dirseği sağ sol oyanatarak sokun içine.

Boruyu yakmayın, ısıtın. Çok çabuk ısınırlar fazla ısıtıp deforme etmeyin.
  • John Bloor  (04.09.23 17:26:07)
Deneyeceğim. Keşke sıcak hava tabancam olsaydı. Ocak çakmağıyla yapayım bakalım.

  • alperz  (04.09.23 17:31:16)
bir gazete kağıdı ya da bir kaç parça kağıt havluyu dürüp yakın, boru ağzının etrafında gezdirirn.

borunun yanmasına izin vermeyin, elinizde var mı 45 ya da 90 derece dirsek?
  • John Bloor  (04.09.23 17:42:06)
Dirsek yok. Yarın dirsek alıp halledeyim bu işi.

Önce dirseği zemine sokmaya çalışacağım. Etrafındaki derzler falan kırılmadı çünkü.
  • alperz  (04.09.23 17:43:43)
50 mm tek çatal alsana.

  • etna  (04.09.23 20:52:08)
etna anlamadım. zaten son fotoğrafta onu yazdım. fotoğrafa bakarsan derdimi anlarsın.

  • alperz  (05.09.23 02:35:50)