Monitör Sorusu

www.teknosa.com

Bu cihazı bilgisayar monitörü olarak kullanabiliriz değil mi?
Oyunlarda tatmin eder mi bizi acaba?

Çok teşekkürler.

60 hz standart gibi. oyun için 120 öneriyorlar genelde.

  • jelly bear  (04.09.23 09:32:32)
bilgisayar monitörü olarak kullanabilirsiniz. ancak 60 hz olduğu için fps oyunları için tavsiye edilmez. önceleri çok dikkat etmezdim sonra bir gün 144 hz bir monitör gördüm ondan sonra monitör algım değişti.

  • bravoteam  (04.09.23 09:33:29)
60hz neyse de fullHD bana artık az geliyor, en az 2k olsa süper olur. (oyun için bahsetmiyorum)

  • ravenudon  (04.09.23 09:41:20)
Oyun oynayacaksanız bu monitör olmaz. En az 144 hz olmalı. Bir de tavsiyem daha canlı renkler için ips panel olmalı

  • limonlu eksi  (04.09.23 10:04:45)
32" kullanılacak mesafeye göre büyük gelebilir. Ekranda sağa sola bakmaktan başın döner.

tavisyem bir tık küçültüp IPS panel ve 144Hz ye geçiş yapman olur .

www.hepsiburada.com
  • janavarorion  (04.09.23 10:37:20)
Oyunlarda tazeleme hızı kadar önemli bir faktör de input lag. Televizyonlarda (çok güncel ve üst seviye OLED, Mini LED olanları saymazsak) input lag yüksek olur. Bunun anlamı mouse’u veya gamepad’i oynatırsınız ama hareketi gecikmeli görürsünüz gibi. Daha önce birkaç gün 1080p ve 60hz bir televizyonu monitör olarak kullanmam gerekti ve input lag yüzünden TV web browsing’de bile sinir etti beni, oyun oynamayı hiç saymıyorum.

  • phoarbix  (04.09.23 11:00:49)