Restoran ve başlangıç tarihi

Merhaba. Bazı restoranlarda başlangıç tarihi 1925 falan yazıyor. Bunu kim denetliyor? Cumhuriyet 2 yaşındayken biri gerçekten köfte mi satıyordu? Bu bana çok mantıksız geliyor. 1970, 1960 anlarım ama 1925 nedir... Sallıyorlar mı? Ben bir yer açıp dedem profiterol asdsf yapıyordu deyip 1920 yazsam ne olacak?

Ankara emek'te pheru diye bir kahveci var, logoda since 1979 yazıyor. Türk kahvesinden, neskafeden başka kahvenin bilinmediği yıllarda espresso mu yaparmış diye merak ettik, öğrendik ki sahibi feridun'un doğum tarihi imiş. Pheru da feridun'un kısaltması...

Sallamak serbest yani. Yıllardır bir şey diyen yok.
  • kibritsuyu  (02.09.23 22:29:09)
www.haldunyildiz.com

Denetleniyor mu bu husus bilmiyorum ama bir iddia ile müşteriyi kendine çekme çabasında olan işletme, bunun ispatını da ortaya koymalı. aksi bir durum "aldatma" sayılarak cezaya tabi olmalı.
  • diyecevaplandı  (03.09.23 04:05:24)
Bu durumun en absürt örneğine izmirde Kıbrıs şehitleri caddesinde denk geldim.

Ayni caddede 100 metre ilerideki Çelebi fırınında 10 yıl önce piyasaya sürülen "meşhur" bomba tatlısını yapan bir mekan açıp altına 1975'ten beri yazmış bir süper zeka. Hadi köfteci falan vardır da meşhur bombacı x diye mekan açıp 1975ten beri de demezsin yani ahdhshs
  • nundu  (03.09.23 10:45:24)