Ekranı Kırık Laptoptan Görüntü Almak

Selamlar duyuru ahalisi. Elimde eski bir laptop var, ekranı kırılmış. HDMI ve VGA bağlantı noktaları var. Sıfır SSD takılı, yeni formatlanmış herhangi bir işletim sistemi yüklü değil.

Şimdi, sıkıntı şu, herhangi bir monitöre bağladığım zaman görüntü alamıyorum. Görüntü derken hani şu bilgisayar açılırken çıkan siyah ekran vs.

İki bağlantı noktasınında bozuk olduğunu sanmıyorum, bazen laptoplar ikinci ekranı otomatik tanımayabiliyor, windows üzerinden tanımlamanız lazım, sanırım bunda da durum bu. E ekrana görüntü alamayınca işletim sistemi de kuramıyorum.

Ne yapabilirim, ne önerirsiniz? Bir işletim sistemi kurabilsem sorun kalmayacak.

not: bir monitör bir de cintiqten görüntü almaya çalıştım. ikisi de çalışıyor. hatta başka, ekranı sağlam bir laptopu monitöre bağladığımda ilk etapta monitör görüntü vermedi görüntü ayarlarından tanımlayarak görüntü alabildim monitörden.

Öncelikle Fn+f5 veya f6 olabilir bu kombinasyon ile aktarmayı deneyin. F tuşu üzerinde monitör resmi vardır.

Küçük bir ihtimal harici ekran kartı vardır. Bu sebeple sorun olmuş olabilir. Biostan devre dışı bırakıp onboarda geçilmesi gerekebilir fakat ekran kırık :/

Ssd ye Windows 10 kurup bilgisayara takmayı deneyin. Otomatik olarak laptop tanır. Ekran olmasa da bilgisayarın açıldığını duyarsınız. Fn kombinasyonu tekrar deneyin
  • janavarorion  (02.09.23 18:24:37 ~ 18:25:25)