masa alti eliptik bisiklet kullanan?

Annem yillardir dizlerinden sikayet eder. Doktor doktor geziyor tabi bir yandan. pek yuruyus filan yapmiyor, zaten yapamiyor da.

boyle oturdugun yerden yapilan bisikletler ise yarar mi?
tavsiye edebileceginiz model var mi?

1500 liraya da var 8000 liraya da. butce onemli tabi, fiyat/performans olmasi tercihim.

bir de bu bisikletlerle ilgili diger ipuclari varsa verebileceginiz, sevinirim. (misal cok sesli oluyor, bi sure sonra kullanmayi birakiyosun vb...)

ps: ucuz olanlar genelde eliptik olmayanlar ama ben onlarin keyifsiz olacagina inaniyorum :D

Kastettiğiniz şunlardansa, bunun daha basitini bir arkadaşın annesine aldık. 3 ayarlıydı ama ayarları tutmuyordu. Zemine sağlam tutunamadığı için pedal çevirirken ya yana doğru devriliyordu ya da ileri doğru kayıyordu. 3 gün kullanıp attılar. Bu marka nasıldır bilmiyorum.
www.hepsiburada.com

Kastettiğiniz şunun gibiyse sağlam dizli birine verin, 3 ayda diz ağrıları başlar.
www.trendyol.com

Diz eklem sıvısında sorun varsa ya da kıkırdaklar aşınmaya başlamışsa bence bu tür şeyler zarar verir, ama sorun fazla kilo ise yatay kondüsyon bisikletinin kalitelilerinin ikinci eline bakılabilir. Yine de o yaşta insan için doktor görüşü almak lazım.
  • Tina  (02.09.23 13:53:53)
tesekkurler cevap icin. aslinda sunun gibi bir sey dusundum ama bu da denemek icin cope atilmayacak bir paraya satiliyor. www.amazon.com.tr

ilk verdiginize hic sicak bakmiyorum.
haklisiniz aslinda, bir doktoruna sorsun bakalim o ne diyecek.
  • supergirl  (02.09.23 14:36:20)