Eskişehir gar çevresi - esogü ulaşım (genel soru - nasıl giderim değil :) )

selamlar,

yaklaşık 2 aylığına eskişehir taraflarına gideceğim

esas istediğim taraf gar çevresi, inönü, büyükerşen caddesi vs ancak oralarda uygun bir yer bulamadım şu an

odunpazarının ucunda, esogü'ye yakın birkaç yer var ancak bahsettiğim gara yakın taraflara ulaşım konusu genel olarak nasıldır?

tramvay vs gün içinde ok ancak mesela gecenin köründe, sabahın 3'ünde falan taksi bulunur mu rahat rahat her istediğimde? ben merkezden o tarafa gitmem derler mi vs vs? eğer bu konular sıkıntıysa hiç gitmeyebilirim ya da 2 katını verip merkezde kalırım

cevaplayacaklara şimdiden teşekkürler :)

GAR tarafından ESOGÜ ye gecenin bir yarısı taksiden başka alternatif yok zaten. Yanlış hatırlamıyorsam orada sabit taksi durağı mevcut. Gece trafik yokken 7-8 dk da Esogü ye gidersiniz
ESOGÜ civarı özellikle fakülte caddesinde çok uyguna (5000-5500) ev bulup, gece gar tarafında takılıp taksiyle dönebilirsiniz.

  • janavarorion  (01.09.23 08:43:44 ~ 09:06:08)
Duyuru amma çok Eskişehir sorusu yaptı son günlerde :)

Taze bir Eskişehirli olarak cevap verirsem, gece taksiyle ulaşım rahat olur. Gardan Vişnelik tarafına 70 liraya geldim geçen gün. Esogü tarafına (yani Büyükdere mahallesine) 90-100 tutabilir. Gar çevresi ya da Büyükerşen caddesi yaşamak için pek uygun muhitler değil gibi geldi bana ki etrafta evden çok işyeri var gibi sanki. O taraflarda Bağlar'a bakabilirsinis ya da Vişnelik gibi bi yerden tutup gündüz tramvay gece taksiyle gidebilirsiniz
  • nundu  (01.09.23 09:17:19)
muhit sorusuna cevap verilmiş, taksi sorusuna cevap vereyim, taksi eskişehirde çok pahalı. istanbula hatta ankaraya göre bile çok pahalı, bi yerde de anlıyorum, zaten küçük şehir, adamlar yoksa para kazanamıcak. 2 hafta önce park dedemanın oradan tren garına 130tl verdim ki km olarak 3,5kmlik bir mesafe. o yüzden herhangi bir taksinin sizi almaması gibi bir konu olmaz eskişehirde. çok ters bir yerde havanın da kötü olduğu bir zamanda taksi aramıyorsanız bulmamanız da mümkün olmaz.

  • sirkelimon  (01.09.23 09:34:18)