Diva Yorgun şarkısında nasıl bir sound kullanılıyor?

Merhaba. Mabel Matiz'in bestesi, Melike Şahin'in seslendirdiği Diva Yorgun şarkısında hangi enstrümanlar kullanıldığını merak ediyorum. Synthesizerlar var ama nası synthesizer bunlar, adları ne diye geçiyor merak ediyorum. pyschodelic mi, retro mu tam olarak nasıl tanımlanır?

kıt kanaat müzik ve prodüksiyon bilgimle cevap vereyim. bu tür synth pop olarak geçer. söylediğiniz gibi synthesizer kullanılıyor. genellikle daha analog sesler elde etmek için analog synthesizerlar kullanılır. prodüksiyon aşamasında nasıl bir kayıt ve mix yapılmış bilemiyorum ama bunu sağlayan çeşitli vstler mevcuttur.

fiziki olarak da eski tip keyboard ve synthesizerlara ihtiyaç duyulur. zaten şarkıda 3-4 synth sesi baskın olarak duyuluyor. umarım yanlış bilgi ve yönlendirme yapmamışımdır.
  • sgly  (30.08.23 01:01:14)
www.youtube.com buradan yürü.

daha çok yardım lazımsa yaz.
  • alperz  (30.08.23 07:01:26)
(bkz: Sabi Saltiel)

sertap erener, mabel matiz, melike şahin'in nasır'ının ve bir çok şarkının soundunu yapan berklee mezunu bi adam. iletişime geçin, döner belki :)
  • brkylmz  (30.08.23 12:37:22 ~ 12:38:55)