araç kazası sonrası tamir

dün e5 te seyir halindeyken, trafiğin aniden durması sonucu makas atarak gelen sürücü duramayıp arkadan aracıma çarptı. neyse ki öndeki araba ile aramda mesafe vardı ve öndeki araca çarpmadım.
tampon ve arkasındaki demir yamuldu, bagaj hafif içe göçtü.
araçların ve ehliyetlerin fotoğraflarını çektik, numaraları aldık.
kaza tutanağı olmadığı için yazamadık.
şimdi ne yapmalı,
yetkili servise götürüp masrafları karşı taraftan talep mi etmeli?
bir ustaya götürüp masrafları karşı taraftan talep mi etmeli?
eğer kasko ile yaptıracak olursam yüksek bir tutar çıkmaması için ne yapamalı?

Öncelikle bir tutanak tutun hocam, tutanaksız kaskodan bir şey alamazsınız. Daha sonra kaskonuzun anlaşmalı olduğu bir servise (yetkili&özel) gidip aracınızı tamir ettireceksiniz. Karşı taraf hatalı olduğundan onun sigortası karşılayacak masrafınızı. Yetkili servisler tahmin ettiğiniz üzere tutarı yüksek çıkaracaktır. Özel servisler daha düşük çıkarır. Bu kısım size kalmış. Yetkili serviste faturanız olur, ne yapıldığını bilirsiniz. Özelde muhatabınız usta olur, bi fiyat alıp karşılaştırın ama her aşamada muhakkak sigortacınızla, kasko şirketinizle iletişimde olun. Eksper onaylamazsa ödeme yapmazlar sıkıntı çıkar.

  • giovanne  (27.08.23 21:49:06)
bu kaza için değil de, sonraki kazalar için (nazar boncuğu) mobil tutanak uygulamasını indirin. kağıt tutanağa gerek olmadan tutanak tutabiliyorsunuz.

  • inheritance  (28.08.23 14:06:12)