kanal tedavisi yenileme ve ağzın içinin aft dolması

iyi bir klinik olarak bildiğim bir yerde kanal tedavisi yenileme ilk seans oldu,iki gün sonra ağzımın içi, boğazım dahil aft doldu.

benzer bir şey yaşayan var mı? kanal açılınca çıkan enfeksiyon-bakteri vs.den mi yoksa klinikteki aletlerden mi merak ediyorum.(bu dişin kenarı amalgam dolguluydu da, o dolguyu elledi mi anlayamadım)

tuzlu-karbonatlı gargara yapıyorum sürekli ama daha fayda göremedim.

Ben de benzer bir duyuru açacaktım tam. Aynı durumdayım. Üç gün önce yirmilik dişim çekildi, ilk gün sıkıntı yoktu fakat dünden beri diş etimde, ağzımda aft çıktı, yiyip içmek kabus oldu.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (27.08.23 11:59:13)
aft için aftlı bölgeye sürülen, sıkılan ilaçlardan vardı. onları denediniz mi?

  • false pretension  (27.08.23 12:25:19)
aft ve ağız yaraları için uzun vadede çözüm geniz ve ağız florasındaki bakterileri uygun probiyotikle yeniden oluşturmak.

kanalın içinde bir enfeksiyon-bakteri olsa zaten orası anında şişer.

olmayacağını düşünüyorum ama steril olmayan bir ekipman kullanımı aft oluşmasına daha mantıklı bir sebep.
  • orpheus  (27.08.23 16:10:45)
Bende de küretaj sonrası aft çıktı. Steril olmayan malzeme kullandıklarından mı oluyor?

  • Kahvedesu  (14.10.23 08:46:42)