Günde 3 saat yola gitmesi kabul edilebilir mi?

Metroya yürümek için 15 dakika gidiyor. Metroya binip aktarma merkezine varması 17 dakika sürüyor. Ordan bir diğer metroyla öbür aktarma merkezine de 13 dakika sürüyor. Sonrada otobüsle iş yerine 10 dakika sürüyor.

Toplam araçla yolculuk 40 dakika gibi sürüyor ama her şeyiyle beklemesi falan 1.30 saat gidiş 1.30 saat geliş süresi var. Herhangi bir başka alternatif yok, metro yerine otobüs alternatiflerine baktım süreler daha uzun.

Her gün işe gitmek için 3 saat harcar mıydınız.

Türkiye'de yaşarken harcadim çünkü yeni mezundum. 1.5 sene çektim git gel total 3 saat.

Uzun dönem çekilmezdi ki ben zaten Türkiye'den ayrilacagim için umursamadim.
  • logisticsmanager  (25.08.23 19:40:01)
daha yakin bir yere tasinirdim.

bu isi kabul edip etmemek diger seceneklerin neler olduguna bagli.
  • hot potato  (25.08.23 19:43:57 ~ 19:48:50)
Harcanan zamandan çok bu kadar in bin yapması darlardı beni(okurken bile darlandım o derece). Kirasını karşılayabilecekse yakın bir yere taşınmak+1.

  • yazdonumu  (25.08.23 19:57:01)
İşimin yanına iki defa evimi taşıdım. Yine olsa yine yaparım bu pahalılığa rağmen. Bence ev bakın o civarlarda.

  • ruhen hastayim ben  (25.08.23 19:57:21)
3 saat görünce sadece tek yön sandım. 1,5 saatten az sürmesi çok olası mı ki? Oluyor mu böyle şeyler? 1,5 saat normal, elbette herkes daha yakın olmak ister ama hergün bi dolu insan bu civarda sürelerle eve gidip geliyor zaten. bir tek siz olmayacaksınız yani.

İstanbul için konuşuyorum, başka yer için soruyorsanız deli derler.
  • akhenaten  (25.08.23 20:24:00)
Eski evim benzer bir kombo ile 30 dk sürüyordu iş yerime. Yeni evim 1 saat sürüyor ama aktarma ve yürüme yok. 30 dk fazladan ayakta gitmek o telaştan çok daha konforlu.

  • dr doofenshmirtz  (25.08.23 21:59:04)
Kabul edilemez. Ama benim de 3 saatim gidiyor.

  • prole  (25.08.23 23:20:56)
Vakit nakittir.

  • etna  (25.08.23 23:26:23)
Bir süre belki dayanılır. Uzun süre ise hiç çekilmez.

  • diyecevaplandı  (26.08.23 00:42:45)
üniversite ve 4 yıllık iş hayatım boyunca bunu yaptım totalde 9 sene. ne zaman okula veya işe yakın yere yerleşmek istesem de yaşadığım yeri çok sevdiğim için sonrasında da maddi imkanlar yetmediği için taşınmadım hiç. hem fiziksel hem ruhsal olarak çok yorucuymuş bitince daha iyi anladım. metro olması iyi ama otobüs beklemek epeyi kötü. servis olaydı iyiydi

velhasıl iş ve maddi duruma göre değişir. yıllarca bu işte çalışırım denilecek tarza bir şeyse alternatif aramak gerekecek belki 1 yıl belki 5 yıl sonra ama o gün gelecek.
  • mess  (26.08.23 03:18:08)
sürekliligi cok zor, zamanla bikacaksin.

  • durgunfoton  (26.08.23 03:30:35)
her gün o sıkıntıyı yaşıyorum. istanbul'da nedense bir yerden bir yere gitmek en az 1 saat artık.

evi taşırım demek olmuyor.
  • koela  (26.08.23 10:43:43)